Untitled-01
جستجو
Close this search box.

به جوان بی‎نماز، زن ندهید

1393 1100shahid.ir 20رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که «نماز یک هنر مهندسی شده از سوی خداوند بوده و ابعاد مختلفی دارد» گفت: هنوز جایگاه و ابعاد این فریضه الهی بدرستی مشخص و تبیین نشده است.

 

 

به گزارش سرویس دین و اندیشه شهدای کازرون، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی، هنری نماز در گرگان با تاکید بر لزوم تبیین جایگاه نماز اظهار کرد: در نماز 135 رقم پیوند با حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که آنها باید برای جامعه تببین شود.

وی اضافه کرد: بهترین چیزها در نماز است، همه کمالات با نماز ارتباط دارد و باید همه در خدمت این فریضه الهی باشیم و از هر هنری که داریم در راستای تبیین جایگاه و تاثیرات نماز استفاده کنیم.

قرائتی با اشاره به نقش هنر در ترویج ابعاد مختلف نماز گفت: معنای هنر فهم است و دین اسلام، هنر است علاوه بر این کل آفرینش هنر بوده و هنر می‌تواند به فهم درست و زودفهمی انسان کمک کند.

قرائتی ازدواج با فرد بی‎نماز را نهی کرد و افزود: به جوانی که بی‎نماز باشد زن ندهید، کسی که لطف خدا را نادیده می‎گیرد یقینا لطف شما را نادیده می‎گیرد.

وی با بیان این‌که «نماز با قیامت و سیاست رابطه دارد» گفت: هرکس هر چه دارد باید فدای نماز کند و هنرمندان نیز باید هنر خود را در راستای ترویج فرهنگ نماز به‌کار گیرند.

رئیس ستاد اقامه نماز همچنین با اشاره به بحث راه‌اندازی سایت خنده حلال گفت: در این سایت 10 هزار خنده حکیمانه که در ایام فعالیت در سیمای جمهوری اسلامی داشته‌ام، ارایه می‌شود.

وی اضافه کرد: خنده و هنر نباید مردم را از خدا غافل کند.

در این مراسم از اکبر عبدی، علیرضا رضاداد، علیرضا مهدیون، حبیب‌الله بهمنی و رسول صانعی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

همچنین در پایان این جشنواره نفرات برتر معرفی شدند.

براساس رای هیات داوران جشنواره در بخش فیلم کوتاه زهره شیخ خوراسگانی از تهران، حاجی نادری از قم و نسیم مددی از اردبیل به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش مستند تورج کلانتری از تهران و عبدالرضا صادقی جهانی از زنجان نفرات برتر بودند.

همچنین در بخش پویانمایی چهارمین جشنواره فرهنگی، هنری نماز جمال اسکویی از خراسان رضوی، محسن شیری از همدان برتر شدند.

در بخش فیلم نامه نویسی جشنواره نیز سوگل نوزنده جانی از البرز، زهرا آقایی از قم وعزیزالله محمد پور از مازندران برتر شناخته شدند.

در همین بخش از حمید حیدری از خوزستان و کاظم دهقان از استان فارس تجلیل شد.

در بخش رمان زهرا خزایی از کرمانشاه، راضیه دلجو از فارس و علیرضا غلامی بادی از اصفهان و در بخش عکس نیز حمیدرضا بازرگانی از زنجان، جابر غلامی از استان مرکزی و محمد عباس نژاد فر از استان تهران نفرات برتر بودند.

همچنین در بخش محصولات چند رسانه‌ای – نرم‌افزار احمد یوسفی از البرز، مرتضی غنی‌لو از استان زنجان، محمد مهدی بایمانی‌نژاد از اصفهان و ایمان سلاجقه از استان کرمان برتر شناخته شدند و در بخش محصولات چند رسانه‌ای – سخت افزار اکبر رضایی از تهران نفر برتر معرفی شد.

چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی، هنری نماز در هشت محور فیلم نامه نویسی، پویا نمایی، محصولات چند رسانه‌ای، تولیدات سخت افزاری، رمان، عکاسی، فیلم کوتاه و مستند و در دو بخش عمومی و دانشجویی با همکاری ستاد اقامه نماز کشور و جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید