وصیت یک شهید به ملت ایران: نگذارید خون شهدا پایمال شود

وصیت یک شهید به ملت ایران: نگذارید خون شهدا پایمال شود

وصیت یک شهید به ملت ایران: نگذارید خون شهدا پایمال شودکاظم عدل شهید مفقود الجسد از شهر خمین به ملت ایران سفارش کرده است که جبهه حق علیه باطل را رها کنند زیرا خون عزیزانی در این جبهه ها ریخته شده که نباید پایمال شود.

 

 

شهدای کازرون، این شهید والا مقام در وصیت نامه خود گفته است: همیشه و همه اوقات گوش به فرمان امام خمینی (ره) و ولایت فقیه باشید که راه امام مسیر عدالت و حق است و این امام بود که ملت را از گمراهی ،تاریکی و بیراهی به راه روشنایی و نور کشانید.

در وصیت نامه شهید عدل سفارش شده است: ای ملت عزیز این جنگ برای ما حیا و شرف است و شرف و مردانگی ما در گرو جوانمردی آگاهانه در برابر دشمن است؛ مبادا پشت به این جنگ کنید و جبهه حق علیه باطل را رها کنید زیرا که خون عزیزانی در این جبهه ها ریخته شده است که نباید پایمال شود.

این شهید بزرگوار به ملت ایران سفارش می کند: انقلاب اسلامی، انقلابی خدایی و اسلامی است و ایستادن در پای آن نشان از درایت و فهم عمیق دین است.

شهید عدل تاکید کرده است: مواظب منافقیان کور دل و روباه صفت باشید که دو رو هستند و طوری در داخل مردم نفوذ می کنند که هیچ کس باورش نمی شود و بزرگترین ضربه به انقلاب را همین منافقان می زنند.

این شهید بزرگوار در فرازی از وصیت نامه خود به دانش آموزان نیز توصیه کرده است: خوب درس بخوانید زیرا که مدرسه سنگر دیگر برای نظام است.

وی توصیه کرده است: نماز را اول وقت بخوانید مطیع خداو وارث خون امام حسین(ع) باشید.

این عزیز سفرکرده مادروخواهرانش را به صبر سفارش کرده و گفته است: مانند زینب (س) شیر زن باشید و از اسلام دفاع کنید، اکنون وظیفه سنگینی بر دوش است که دفاع از دین و مملکت است و این بالاتر از وظیفه فرزندی است، اگر به شهادت رسیدم شهادت فرزندتان بر شما مبارک باشد .

یکی از همرزم های این شهید بزرگوار گفت: شهید عدل خوش برخورد، جدی و پیگیر بود؛ به معنای واقعی کلمه کاظم بود زیرا که هیچ کس از ساکنان شهر قورچی باشی و در جبهه خشم او را ندید.

محمد بیات افزود: این شهید بزرگوار ایمانی قوی داشت و در جبهه های حق علیه باطل به عنوان بی سیمچی گردان روح الله ادای تکلیف می کرد.

پدر این شهید بزرگوار نیز گفت: کاظم بسیار فهمیده، مهربان و راز نگه دار بود و هیچ گاه ناراحتی این فرزندم را ندیدیم و آن شهید وارسته مردم دار بود.

محمد عدل افزود: بعد از تکلیف مدرسه در کارهای کشاورزی کمک حال من بود و کاظم در بین فرزندانم بهترین بود و به نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد و هیچ گاه نمازش قضا نشد.

وی گفت: مادر مرحوم شهید نیز آنقدر چشم به راه کاظم بود و در آخرین کلامی که از او شنیده شد این بود که کاظم جان کجایی کی می آیی.

این کبوتر خونین بال در سال 1343در روستای قورچی باشی خمین متولد و در سن 18سالگی به جبهه حق علیه باطل اعزام شد پس از 18 ماه نبرد در سال 1361 و در عملیات والفجر یک در شمال فکه مفقودالجسد شد.

شهرستان خمین زادگاه امام (ره) در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از یکهزار شهید، 2 هزار و 500 جانباز و 90 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است .

24شهید شهرستان خمین مفقودالجسد هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید