دولتمردان غربی عقل سیاسی خود را از دست داده‌اند

1393 4 photoآیت‌الله مکارم‌ شیرازی با محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس رسول مهربانی‌ها گفت: امروز دنیای اسلام از غربی‌ها متنفر است و توهین به مقدسات نشانه حماقت آنان است.

 

 

شهدای کازرون، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود با محکوم کردن توهین بی شرمانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) این گستاخی را نشانه حماقت دولتمردان غربی دانست و اظهار کرد: برخی افراد ساده لوح خیال می‌کردند غربی‌ها اسوه تمدن، حامی حقوق بشر و انسان‌های فرهیخته‌ای هستند؛ اما امروز دنیای اسلام از غرب متنفر است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «دولتمردان غربی عقل سیاسی خود را از دست داده‌اند» گفت: غربی‌ها مساله داعش که مولود خوشان است را به کل جهان اسلام نسبت می‌دهند و به مقام والای پیامبر رحمت (ص) توهین کرده و بخش عظیمی از جهان را علیه خود شورانده‌اند.

به نقل از حوزه‌نیوز، این مرجع تقلید با بیان این‌که «آیا عقل سلیم اجازه می‌دهد که به مقدسات دیگران توهین و مردم را علیه خود تحریک کنیم» تصریح کرد: این که بخش قابل توجهی از مردم جهان علیه آنان شوند امر مطلوبی است.

وی با بیان این‌که «دنیای اسلام از دولتمردان غربی متنفر شده است» گفت: وقتی به مقدسات دیگران توهین‌ می‌شود و آنها اعتنایی نمی‌کنند سبب می‌شود تمام دنیای اسلام از آنها جدا شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر محکومیت این اقدام گستاخانه، گفت: باید تجمعات اعتراض آمیز گسترده صورت بگیرد تا تیر غربی‌ها به سنگ بخورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید