پرداخت حقوق رزمندگان معسر تا پایان اردیبهشت

1393 A Safariعضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی  از اختصاص 317 میلیارد تومان بودجه برای رزمندگان معسر در سالجاری خبر داد. محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، با اظهار  امیدواری درباره پرداخت حقوق رزمندگان معسر تا پایان اردبیهشت ماه جاری اظهار داشت: اخیرا برای رزمندگان معسر و رزمندگانی که بیش از 10 ماه سابقه جبهه دارند مقرر شد که 317 میلیارد تومان در اختیار وزارت دفاع گذاشته شود.

 

شهدای کازرون، وی گفت: این مبلغ در بودجه سال جاری در اختیار وزارت دفاع گذاشته شده است  تا به رزمندگان معسری که شناسایی شده اند، به صورت حقوق ماهیانه پرداخت شود.
نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون حقوق رزمندگان معسر پرداخت نشده است خاطر نشان کرد: طبق مصوبه مجلس قرار بود این مبلغ از ابتدای فروردین ماه سال جاری پرداخت شود و بر همین اساس ، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواستار حضور و پاسخگویی وزیر دفاع و مسئولان ذیربط شده بود.

نماینده استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در این ارتباط ما خواستار حضور وزیر دفاع در کمیسیون امنیت ملی شدیم که ایشان مسئولان ذیربط  را به مجلس فرستاد و آنها صحبت هایی کردند و گفتند که به دنبال برنامه ریزی برای شناسایی رزمندگان معسر هستیم.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در این رابطه سهم هر استان برای رزمندگان معسر مشخص شده است و دولت در راستای فرمایش حضرت امام(ره) که فرموده بودند نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی به فراموشی سپرده شوند، بایستی طی اردیبهشت ماه مبالغ تصویب شده را پرداخت کنند.

فرماندار سابق اراک در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که اگر طی اردبیهشت ماه حقوق رزمندگان معسر پرداخت نشود چه باید کرد،گفت: شما خبرنگاران باید از دولت و وزارت دفاع بپرسید که چرا این مبلغ را پرداخت نکرده است.

آصفری کمبود اعتبار در این خصوص را بی اساس دانست و اضافه کرد: در لایحه بودجه سال جاری مبلغ 317 میلیارد تومان بودجه برای این کار اختصاص داده شده است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اظهار بی اطلاعی در مورد مبلغ پرداختی به رزمنده معسر متذکر شد: براساس آمارهای رسمی، تعداد رزمندگان معسری که برای امسال شناسایی شده اند و قراراست به آنان مستمری داده شودحدود 4 هزار نفر است و ساز و کار های پرداخت حقوق به آنها نیز تعیین و اجرایی شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد: حقوق رزمندگان معسر تا پایان اردبیهشت ماه جاری به طور کامل پرداخت شود.

منبع: فاش نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید