Untitled-01
جستجو
Close this search box.

فیلم از پیکر غواص شهید تفحص شده

139314875 photoshohadayekazeroonدر پی‌ آخرین کاوش‌های کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکرهای مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس طی عملیات تفحص کشف و روز ۲۸ اردیبهشت‌ماه از طریق مرز شلمچه به کشور وارد شدند. از این تعداد، 175 شهید غواص و خط شکن بوده‌اند که با دستان بسته به شهادت رسیده و زنده به گور شده‌ بودند. در فیلم پیوست، بقایای پیکر یکی از غواصان شهید را در لباس غواصی می‌توانید مشاهده کنید.

 

 

به گزارش سرویس حماسه و دفاع شهدای کازرون، با گذشت چند هفته از کاوش پیکرهای 175 شهید غواص و خط شکن دوران دفاع مقدس،صبح امروز (یکشنبه 17 خرداد ماه) برای نخستین بار در بخشی از نشست خبری سردار باقرزاده پیکر یک غواص شهید به همراه وسایلی که با آن‌ها دست شهدا را بسته بودند به نمایش گذاشته شد.

سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: پیکرهایی که کاوش شده‌اند مربوط به لشکرهای 25 کربلا (استان مازندران ) ،41 ثارالله (استان کرمان)، 14 امام حسین(ع) (استان اصفهان) و 7ولیعصر (استان خوزستان) بوده‌اند.

وی افزود: این شهدا ابتدا از اروندرود عبور کرده بودند و جزایر ام‌الرصاص را پشت سر گذاشته بودند و در جزیره «ابوفلوس» در یک روستا در منطقه ابوخصیب که 15کیلومتر جلوتر ازخط مقدم است، پیکرهایشان کاوش شده است.

سردار باقرزاده با اشاره به موج شبهاتی که پس از اعلام خبر کاوش پیکرهای شهدای غواص و خط شکن از سوی دشمنان در رسانه‌های بیگانه فراگیر شد بیان کرد:آنها به اسارت درآمده بودند و دستانشان با سیم،‌ مفتول، پارچه و طناب بسته شده بود. حتی دشمن در بسته بودن دست این شهدا نیز شبهه ایجاد کرد. این مساله بسیار بدیهی است. البته بسیاری از شهدا نیز مجروح بوده‌اند و تعدادی از آنها را هم زنده به گور شده بودند. اینکه می‌گویم آنها زنده به گور شده‌اند به این دلیل است که حتی پارگی در لباس و شکستگی دراستخوان و بدن‌هایشان به چشم نمی‌خورد. همچنین عده‌ای هم آمدند و گفتند چه کسی گفته است که اساسا غواص بوده‌اند. اینها پیکرهای شهدای جنگ تحمیلی نبوده‌اند و مربوط به شهدای مدافع حرم هستند که در عراق و در جنگ با داعش کشته شده‌اند. این را باید بگویم که ما همواره پیکرهای مدافع حرم را در ایران آشکارا و با حضور گسترده مردم تشییع و تدفین می‌کنیم چرا که شهادت برای ما افتخار است. اگر آنها راست می‌گویند بروند از عشایری که برای تشییع پیکرهای این شهدا به مرز آمده بودند بپرسند که وزن تابوت‌ها چقدر بوده است.جمهوری اسلامی ایران مشکلی ندارد که بگوید ما در این راستا شهید داده‌ایم.

دانلود

 

دیدگاهتان را بنویسید