Untitled-01
جستجو
Close this search box.

کیفیت طرح پایش سلامت ایثارگران افزایش می‌یابد

13931119000779 PhotoAمعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کیفیت اجرای طرح پایش سلامت باهدف توسعه کیفی ارائه خدمات درمانی به خانواده شاهد و ایثارگر در کشور افزایش می‌یابد.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار «ایثار» در قزوین با بیان اینکه در سال جاری توسعه کیفی ارائه خدمات درمانی به خانواده شاهد و ایثارگر از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد است، گفت: با اجرای برنامه‌های مختلف، برای رسیدن به این هدف، تلاش خواهیم کرد.
 وی افزود: اجرای طرح پایش سلامت ازجمله برنامه‌های خدمات‌دهی درمانی بنیاد به جامعه ایثارگران است که نزدیک به 175 هزار نفر از والدین و همسران شهید و جانبازان مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج‎ زیر پوشش این طرح هستند.
عباسپور با اشاره به اینکه سال گذشته اعزام تیم‌های تخصصی از بنیاد مرکز به استان‌ها در قالب طرح پایش سلامت آغاز شده است، گفت: در سال جاری آمار اعزام این تیم‌ها با هدف ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی درمانی به جامعه ایثارگران، براساس نیاز مسئولان استانی بنیاد افزایش خواهد یافت.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در اجرای این طرح ایثارگرانی که نیازمند درمان تخصصی‌تر باشند به بیمارستان‌ها در تهران اعزام می‌شوند.
وی گفت: همچنین بنیاد برای افزایش کیفیت ارائه خدمات درمانی از متخصصان خارج کشور نیز در زمینه‌های مختلف دعوت می‌کند تا در بیمارستان ساسان و خاتم‌الانبیا (ص) جامعه ایثارگری را به خصوص آن‌هایی که دچار بیماری‌های اعصاب و روان و شیمیایی هستند، درمان کنند.
عباسپور با اشاره به اینکه سال گذشته 27 تیم تخصصی در بنیاد مرکز برای پایش سلامت جامعه ایثارگران کشور تشکیل شده است، گفت: متخصصان این تیم در زمینه‌های مختلف برای درمان جانبازان ازجمله نخاعی‌ها، شیمیایی‌ها و قطع عضوها تخصص دارند که بنا بر نیاز استان‌ها اعزام می‌شوند.
وی افزود: هراستانی که به بنیاد مرکز در خصوص تیم‌های تخصصی اعلام نیاز کند این تیم‌ها به‌صورت گروهی براساس نوع ضایعه برای ویزیت تخصصی درمانی جامعه ایثارگران اعزام می‌شوند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد با بیان اینکه سال گذشته اعزام تیم‌های تخصصی به استان‌هایی که تقاضای بیشتری داشتند، زیاد بود، یادآور شد: برخی استان‌ها نیز مانند اصفهان و خراسان رضوی که به متخصص دسترسی دارند درخواستی برای اعزام این تیم‌ها نداشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید