توجه بیش از حد به اموال و اولاد ما را از دامن امام زمان(عج) جدا می‌کند

13931118 alavi photoآیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: خیلی از افراد به راحتی ادعا دارند که ما یار امام زمان(عج) هستیم ولی باید در مقام عمل نشان دهیم، چقدر توانسته‌ایم به آرمان‌ها و اهداف حضرت نزدیک شویم.

 

 

 

شهدای کازرون، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از کارکنان و مسئولین مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران به تبیین اهمیت توجه و کسب رضایت امام زمان(عج) پرداخت.

وی گفت: خیلی از افراد به راحتی ادعا دارند که ما یار امام زمان(عج) هستیم؛ ادعا کردن راحت است، اما باید دید که آیا واقعا امام زمان(عج) نیز می‌پذیرد یا نه و در مقام عمل چقدر توانسته‌ایم به آرمان‌ها و اهداف حضرت نزدیک شویم.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام معنوی ائمه معصومین(ع) خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که ائمه معصومین(ع) حیات معنوی دارند و وقتی به زیارت آنها می‌رویم، ما را می‌بینند و صدای ما را می‌شنوند و ما را اجابت می‌کنند که در زیارت نامه‌های آنان نیز این معنا وارد شده است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: باید با تمام توان تلاش کنیم تا رضایت امام زمان(عج) را بدست بیاوریم و عمده کار این است که حضرت ما را بپذیرد و همچنانی که در قرآن کریم آمده است، از مهم‌ترین چیزهایی که باعث می‌شود ما از دامن امام زمان(عج) جدا شویم توجه بیش از حد به اموال و اولاد است.

وی افزود: غالبا تمام توجه ما به این است که اموال خود را افزایش دهیم و فلان کالا را بخریم و فلان سود را ببریم، اما آیا تا حالا به این امر مهم اندیشیده‌ایم که امام زمان(عج) چه انتظاری از ما دارد و ما در قبال حضرت چه وظیفه‌ای داریم؟ لذا باید بیش از پیش تلاش کنیم تا در مقام عمل و در تمام مراحل زندگیمان رضایت حضرت را کسب کنیم.

این مرجع تقلید در پایان خطاب به مسئولین مجتمع یاوران مهدی(عج) تاکید کرد: حال که شما افتخار خادمی درگاه امام زمان(ع) را پیدا کرده‌اید باید مواظب باشید کردار و رفتارتان مایه آزردگی خاطر امام زمان(عج) نشود و قلب حضرت را مکدر نکنید؛ چرا که حضرت از شما و همه محبین و شیعیانش توقع ویژه‌ای دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید