جامعه ایثارگری خواستار رفع تبعیض در ارائه خدمات هستند

1393 04 Shahidiنماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خدمت در بنیاد را افتخار دانست و گفت: ایثارگران افراد متوقعی نیستند و فقط خواستار رفع تبعیض در ارائه خدمات هستند.

 

 

شهدای کازرون، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در شورای اداری بنیاد استان گیلان که با حضور جمعی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تاکید بر اینکه عصاره خوبی ها در کارکنان بنیاد نهادینه شده است، گفت: این سفر، نخستین حضور من در استان گیلان است و از اینکه در جمع همکاران بنیاد خدمت می کنم خوشحال هستم.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص دیدار با خانواده های معظم شهدا، خطاب به کارکنان بنیاد، گفت: از پشت میزهای خود بیرون آمده و به دیدار این خانواده ها بروید، چون ما هرچه داریم از جامعه ایثارگری است و اگر روزی برای کشور و انقلاب خطری پیش بیاید، جامعه ایثارگری در خط مقدم حضور خواهند داشت؛ توصیه من به شما این است که همه خانواده های شهدا را به یک چشم ببینید.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه افتخار ما این است که در خدمت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هستیم، گفت: جانبازان و ایثارگران نیازی به مادیات ندارند، بلکه سلامتی آنها از همه چیز مهم تر است. ایثارگران افراد متوقعی نیستند و فقط خواستار رفع تبعیض در ارایه خدمات هستند.

وی با بیان اینکه جامعه ایثارگری کشور، یک خانواده 3 میلیون و 300 هزار نفری است و اداره آن کار آسانی نیست، بر تعامل با مجلس شورای اسلامی در این خصوص تاکید کرد و گفت: در این راستا نیز حضور 104 نماینده ایثارگر در مجلس و  8 ایثارگر از تعداد 13 نماینده مجلس شورای اسلامی در استان گیلان، افتخاری برای بنیاد است که باید از وجود آنها استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با تاکید بر اینکه، کار کردن با امکانات کم، هنر محسوب می شود، ادامه داد: در سال های 90، 91 و 92، 450 میلیارد برای ساماندهی گلزارهای شهدا در نظر گرفته شده بود ولی در این سال ها، حتی یک ریال هم به این امر تخصیص پیدا نکرده است که مشکلات اقتصادی کشور را هم در این زمینه نباید بی تاثیر دانست البته استان گیلان در ساماندهی گلزارهای شهدا موفق عمل کرده و 1 میلیارد و 345 میلیون تومان برای ساماندهی گلزارهای شهدا به این استان تخصیص داده شده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هر سه فاز مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار باید به طور همزمان برای بهره بردن ایثارگران از این امکانات احداث شوند، البته گیلان در فعالیت برای راه اندازی این مراکز کمی عقب است و در این زمینه نیاز بیشتری به کمک و همکاری استانداری احساس می شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به اینکه واگذاری نمایندگی ولی فقیه و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به یک شخص، در تسریع امور این سازمان بسیار موثر است بر آسیب شناسی نسبت به اشتغال فرزندان شهدا تاکید کرد و اظهار داشت: سعی من، تفویض اختیار به استان ها است و انجام کارهای نو و فرهنگی باید در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرد اگرچه بنیاد غرق در کارهای خدماتی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی گفت: ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی برای ایثارگران در دستور کار بنیاد قرار دارد و تجهیز و ساخت هتل امام رضا(ع) با امکانات کامل در مشهد مقدس با 70 درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون از جمله این برنامه ها است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ساختمان های بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراکز استان ها و شهرستان ها باید تجهیز و نوسازی شود البته در اجرای این ساختار باید از اسراف، تشریفات و فرسودگی جلوگیری کرده و حد اعتدال برای تاسیس یک ساختمان در خور شان خانواده های شهدا و ایثارگران مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: 220 هزار نفر از جامعه ایثارگران از بنیاد شهید و امور ایثارگران طلبکار بودند که با پرداخت طلب 72 هزار نفر با طلبی کمتر از 5 میلیون تومان در حال حاضر هنوز بنیاد حدود یک هزار و 700 میلیارد تومان بدهکار است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی خواستار جدایی افرادی با سابقه بیش از 30 سال از بنیاد و همچنین کارکنان مامور در بنیاد شهید و امور ایثارگران شد و گفت: تعدادی از فرزندان شهدا و ایثارگران با مدرک تحصیلی زیر دیپلم به عنوان بازاریاب در سازمان اقتصادی کوثر مشغول به کار هستند و به تعدادی نیز برای اشتغال زایی وام تعلق گرفته است.

وی در پایان با اشاره به بدهکاری یک هزار میلیاردی بنیاد به بیمه ها، گفت: طرح های تقویت معیشت کارکنان بنیاد و همچنین توجه بیشتر به شهدای مونث در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.

لازم به ذکر است، در ابتدای این جلسه، احمد اسماعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به تشریح عملکرد و بیان فعالیت های بنیاد این استان در سال 1392 پرداخت.

منبع: ایثار

 

دیدگاهتان را بنویسید