دولت باید بودجه سه سال را بدهد تا بدهی بنیاد شهید پرداخت ‌شود

دولت باید بودجه سه سال را بدهد تا بدهی بنیاد شهید پرداخت ‌شود

دولت باید بودجه سه سال را بدهد تا بدهی بنیاد شهید پرداخت ‌شود رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: دولت باید بودجه سه سال را بدهد تا بدهی بنیاد شهید پرداخت ‌شود.

 

 

 

شهدای کازرون، حجت‌الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی صبح امروز، 13 آذر ماه در همایش سراسری فرزندان شهدای شاغل در سازمان و ادارات منابع طبیعی و آبخیز داری سراسر کشور که در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد به تشریح الویت‌های این بنیاد در رسیدگی به امور خانواده‌های شهید و ایثارگر پرداخت.

وی با تاکید بر این مطلب که از‌ همان ابتدا تلاشم بر این بود تا معضلات بنیاد را شناسایی و برای حل آن برنامه‌ریزی کنم به الویت‌های بنیاد شهید اشاره و اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما خدمت به 2300 نفر جانباز قطع نخائی است.

شهیدی محلاتی ادامه داد: الویت دیگر اشتغال فرزندان شهید ماست؛ حدود 70 هزار فرزند شهید از دیپلم تا دکترا جویای کار هستند که سال گذشته 3900 نفر شاغل شدند اما همچنان 6000 نفر جویای کار جدیدند.

وی درباره وضعیت بدهی بنیاد شهید تصریح کرد: دولت باید برای سال‌های 91، 92 و 93 بودجه تصویب کنند تا بدهکاری ‌4100 میلیارد تومانی بنیاد پرداخت شود. تا کنون توانستیم حدود 3000 میلیارد تومان را با یک ماه تاخیر به ایثارگران پرداخت کنیم؛ این مبلغ تا پایان سال 90 است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: 64 خانواده دارای پنج شهید و بیش از 7800 خانواده دارای دو شهید در کشور داریم.

وی با اشاره به آیه‌ای از آیات کلام الله مجید که «شهیدان زنده‌اند و در نزد پروردگار روزی داده می‌شوند»، خاطرنشان کرد: مرده تلقی کردن شهدا اشتباهی بزرگ است؛ شهید از قداستی ویژه برخوردار است؛ برای همه ما مورد احترام است به ویژه کسی که در راه کشورش جانفشانی کند و از منظر قرآن هم جایگاه والایی دارد.

شهیدی محلاتی با تاکید بر اینکه باید نگاه رهبر معظم انقلاب به مقام شهید الگویی برای تمام آحاد جامعه باشد ادامه داد: این نگاه به شهدا به همه افراد تسری یابد، باید خادم خوبی برای فرزندان شهید بود.

وی با اعلام این خبر که در حال تهیه بانک اطلاعاتی هستیم خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی برای بنیاد در حال تدوین است که مراجعه مستقیم به مرکز نیاز نباشد؛ تا کنون حدود نیمی از کار انجام شده است.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید