بانک الکترونیکی اشتغال ایثارگران ایجاد می‌شود

139314780 photoshohadayekazeroon 4

139314780 photoshohadayekazeroon 4معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران سه مأموریت حوزه تعاون در سال 94 را ایجاد بانک الکترونیکی اشتغال ایثارگران، صدور کارت شناسایی ایثارگران و تشکیل پرونده جانبازی تا معرفی به کمیسیون پزشکی عنوان کرد.

 

 

شهدای کازرون، مهدی ایزدی در نخستین همایش فصلی مدیران کل استانی و معاونان بنیاد در سال 94، برنامه‌های این معاونت را اشتغال و کارآفرینی و ضرورت اجرای طرح سپاس عنوان کرد و گفت: اشتغال و کارآفرینی از اهم مسائلی است که مورد تأکید رییس بنیاد بوده و توسط نمایندگان مجلس نیز پیگیری می‌شود.

وی نقص اطلاعات پایه در مورد ایثارگران را آسیب‌رسان خواند و گفت: انجام اقدامات پایه‌ای در زمینه اشتغال و ایجاد و طراحی یک بانک هوشمند اطلاعات شغلی در این زمینه مورد نیاز است.

ایزدی سه مأموریت حوزه تعاون در سال 94 را ایجاد بانک الکترونیکی اشتغال ایثارگران، صدور کارت شناسایی ایثارگران و تشکیل پرونده جانبازی تا معرفی به کمیسیون پزشکی عنوان کرد.

وی گفت: اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود ثبت و به‌روزرسانی اطلاعات هویتی ایثارگران، اخذ اطلاعات شغلی ایثارگران از دستگاه‌های اجرایی، ثبت و به روز رسانی اطلاعات تحصیلی، ثبت و به روز رسانی خدمات ارائه شده در سامانه سجایا و حذف ایثارگران مستمری‌بگیر یا شاغل از لیست جویای کار است.

ایزدی با اشاره به تفکیک افراد جویای کار به دو گروه افرادی که به دنبال استخدام هستند و کسانی که دنبال کارآفرینی هستند گفت: یکی از وظایف مراکز مشاوره شغلی انجام این تفکیک است.

وی گفت: تبدیل مراکز مشاوره شغلی به مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌ها، اجرای دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی ایثارگران جویای کار، اجرای بند (ب) ماده 34 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و برگزاری کارگاه‌های اشتغال و اردوهای راه اشتغال از جمله اقدامات لازم برای توانمندسازی شغلی جامعه ایثارگر به شمار می‌آید.

وی اظهار داشت: با توجه به سیاست دولت و کاهش استخدام دستگاه‌های اجرایی، بنیاد در سال 93 موفق به استخدام 10 هزار و 145 نفر و همچنین استفاده از ظرفیت‌های استخدامی در بخش خصوصی در قالب اجرای ماده 31 قانون جامع شده است.

معاون تعاون بنیاد در مورد برنامه‌های سال جاری این معاونت در خصوص استخدام ایثارگران گفت: از مجموع 21 هزار نفر استخدام سال 94، پنج هزار و 250 نفر سهمیه به بنیاد تعلق دارد همچنین تشکیل کارگروه‌های مشترک اشتغال بین ستاد و استان‌ها، تشکیل جلسات شورای سیاست‌گذاری اشتغال و آموزش و توانمندسازی پرسنل بخش اشتغال نیز در دستور کار برنامه‌های این معاونت قرار دارد.

وی در خصوص ضرورت‌های اجرای طرح سپاس گفت: مددکاری و مشاوره خانواده‌های شاهد و ایثارگر و اجرای طرح سپاس دو مأموریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان خانواده‌ها است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و با هدف حفظ و تعالی منزلت اجتماعی ایثارگران انجام می‌شود.

وی در پایان از مسئولان استانی بنیاد خواست تا با انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای طرح سپاس و گسترش شبکه‌های اجتماعی فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید