هدف گروه‌های تکفیری از بین بردن اسلام ناب است

13931254 photoshohadayekazeroon

13931254 photoshohadayekazeroonیکی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: هدف گروه‌های تکفیری از بین بردن اسلام ناب محمدی و اختلاف‌افکنی میان اهل سنت و تشیع است.

 

 

 

شهدای کازرون، حجت‌الاسلام عبدالله بخشی، امروز در همایش استانی تجلیل از اصحاب وقف در سنندج، اظهار کرد: برای حفظ نظام و حکومت اسلامی همه باید واقف باشیم.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای با بصیرت به انجام وقف می‌پردازند، افزود: متاسفانه عده‌ای دیگر در کشورهای اسلامی برای از بین بردن اصل نظام اسلامی تلاش می‌کنند که از جمله آنها گروه‌های تکفیری هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه در سنندج با اشاره به اینکه امروزه جامعه اسلامی با یک پدیده غیرمنتظره مواجه شده که بر کل جهان اسلام اثر گذاشته است، ادامه داد: جریان گروه‌های تکفیری چندسالی است که به صورت سازمان‌یافته و هدفمند میان جوانان کشورهای اسلامی رخنه کرده و شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: بعد از مطرح شدن اسلام ناب محمدی، پدیده ناشایست تکفیر شکل گرفت که برخی آن را به دوران خوارج نسبت می دهند.

بخشی تصریح کرد: تکفیری‌ها کسانی را که در دایره اسلام هستند خارج می کنند و به آنها حکم کفر نسبت می دهند.

وی با اشاره به اینکه زمینه شکل گیری پدیده تکفیر در قرن معاصر در سال 2003 و بعد از حمله آمریکا به کشور عراق شکل گرفت، ادامه داد: از بنیان گذاران این جریان، فردی به اسم «ابو مصعب الزرقاوی» بود که ابتدا «جبهه التوحید و جهاد» و سپس «شورای مجاهدین» را تشکیل داد.

این استاد حوزه و دانشگاه سپس به بیان ویژگی‌های فکری و اعتقادی گروه‌های تکفیری پرداخت و بیان کرد: آنها معتقدند که دوران تبلیغ تمام شده و اکنون دوره جهاد است.

وی اعلام کرد: متاسفانه گروه‌های تکفیری در حال حاضر در 102 کشور جهان جوانانی را به سمت خودشان جذب کرده‌اند که آماده کشته شدن هستند و به‌راحتی نیز دیگران را می‌کشند.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های تکفیری نه به اهل سنت و نه تشیع اعتقادی ندارند و تاکنون 375 امام جماعت اهل سنت را در کشورهای اسلامی به شهادت رسانده‌اند.

وی در پایان با اشاره به اینکه گروه های تکفیری از هرگونه جهادی علیه آمریکا و اسرائیل خودداری می‌کنند، یادآور شد: هدف گروه‌های تکفیری از بین بردن اسلام ناب و اختلاف‌افکنی میان اهل سنت و تشیع است.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید