Untitled-01
جستجو
Close this search box.

امنیت امروز کشور حاصل جانفشانی شهدا و جانبازان است

13931346 photoshohadayekazeroonمراسم تجلیل از رجب محمد‌زاده جانباز سرافراز خطه خراسان با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اسفندیاری رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جمعی از علاقه مندان به این جانباز امروز چهارشنبه 29 بهمن ماه در خبرگزاری فارس برگزار شد.

 

شهدای کازرون، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این مراسم با اشاره به وجود بیش از ۵۵۰ هزار جانباز در کشومان گفت: اگر ما هم‌اکنون در آسایش و امنیت زندگی می‌کنیم به دلیل جانفشانی‌های جانبازان و شهدایی است که شاید برخی از آنها مورد غفلت نیز قرار گرفته باشند.

حمیدعلی صمیمی با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی جانبازان 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت: اگر ما هم‌اکنون در آسایش و امنیت زندگی می‌کنیم به دلیل جانفشانی‌های جانبازان و شهدایی است که شاید برخی از آنها مورد غفلت نیز قرار گرفته باشند.

وی با بیان اینکه ما در سراسر کشور بیش از 550 هزار جانباز داریم، افزود: تمامی این افراد بدون هیچ چشمداشت و توقعی برای دفاع از میهن اسلامی پا به عرصه گذاشتند و هم‌اکنون نیز با تمام وجود ایستادگی می‌کنند و سختی‌های بسیاری را متحمل می‌شوند.

صمیمی با اشاره به اینکه جانبازان در شرایط خاصی زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس در کنار سختی‌ها، زیبایی‌ها را نیز داشت که مهمترین آن تجلی فرهنگ ایثار و شهادت بود بر همین اساس جوانان امروز نیز باید با الگوگیری از این فرهنگ در برابر تمامی مشکلات ایستادگی کنند تا بتوانیم راهی که شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس پیش گرفتند همچنان ادامه دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ ضمن تقدیر از فرزندان و همسران جانبازان گفت: جانبازان و شهدا از جان خود برای دفاع از میهن اسلامی گذشتند تا ما بتوانیم در امنیت کامل زندگی کنیم. بنابراین بهتر است نه تنها آنها بلکه فرزندان و همسرانشان را نیز تکریم کنیم چرا که این افراد نیز همگام با جانبازان و شهدا در سیر کردن این مسیر نقش داشتند.

ادبیات در مقابل برادر عزیز رجب محمدزاده مغلوب است

 نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ادبیات در مقابل این برادر عزیز رجب محمدزاده، مغلوب است و من شرمنده‌ام که تاکنون او را پیدا نکرده بودیم.

فاطمه آلیا نماینده مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تشکر از خبرگزاری فارس به دلیل برگزاری چنین مراسمی گفت: افتخار می‌کنم در این مجلس هستم و بدون اغراق می‌گویم دلم می‌خواهد مقابل این مرد بزرگ سر تعظیم فرود بیاورم.

وی ادامه داد: می‌خواهم بیشتر وجودمان را از این مراسم معنوی تغذیه کنیم و سؤالی که برای من پیش آمده این است که این جانباز عزیز با این عارضه سخت واقعاً چگونه زندگی می‌کند.

آلیا افزود: من حرفی ندارم جز اینکه بگویم رجب محمدزاده خدا را می‌بیند در حالی که بعضی از ما در زندگی یا خدا را نمی‌بینیم و یا کم به او توجه می‌کنیم. به دلیل مسئولیتم در مجلس با معلولان زیادی در تماس هستم که بعضاً از مشکلاتشان بسیار ناراحتم اما امثال آقای محمدزاده روح بزرگی دارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ادبیات در مقابل این برادر عزیز مغلوب است و من شرمنده‌ام که تاکنون او را پیدا نکرده بودیم.

آلیا در پایان لوح تقدیری را به جانباز عزیز رجب محمدزاده اهدا کرد.

امثال «بابا رجب»‌ها روزی چند بار شهید می‌شوند

رییس کمیسیون سیاست‌ داخلی مجلس با بیان این که درخت انقلاب اسلامی با خون جانبازان و شهدا تنومند شده است به سختی‌های جانبازان اشاره کرد و گفت: «بابا رجب‌»ها روزی چند بار شهید می‌شوند.

خجسته رییس کمیسیون سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی در مراسم تکریم جانباز سرافراز «رجب محمدزاده» با بیان این که امروز بابا رجب الگویی برای بشریت است اظهار داشت: جانبازانی همچون بابا رجب سوختند تا امنیت و آسایش را برای ما رقم بزنند. جمهوری اسلامی ایران به برکت خون و ایثار شهدا و جانبازان کشورمان سرافراز شده است.

وی با اشاره به سختی‌هایی که جانبازان دفاع مقدس متحمل می‌شوند گفت: «بابا رجب» ها روزی چند بار شهید می‌شوند. جمهوری اسلامی ایران با دعای آنها به ابرقدرتی در میان کشورهای جهان تبدیل شده است بنابراین ما باید با الگوگیری از رفتار آنها فرهنگ ایثار را ترویج کنیم.

خجسته با بیان این که فرهنگ ایثار و شهادتی که در هشت سال دفاع مقدس تجلی یافت به جز در صحنه کربلا دیده نشد خاطرنشان کرد با چنین فرهنگی است که اسلام زنده است بنابراین ما نباید اجازه دهیم این فرهنگ غنی به فراموشی سپرده شود. چرا که درخت انقلاب با خون شهدا و جانبازان تنومند شده و ثمره آن نیز تشکیل درخت انقلاب و گسترش بیداری اسلامی است که امیدواریم با تلاش رسانه‌ها بتوانیم این فرهنگ را در تمام نقاط جهان توسعه بخشیم.

درس گرفتن از ایستادگی و مقاومت جانبازان

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه والای جانبازان گفت: معرفی و تکریم جانبازانی همچون رجب محمد‌زاده به نوعی معرفی اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین فرصتی برای گذر از غفلت‌هاست.

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عناوین مختلفی در تاریخ است که با ذکر آنها انسان به سوی خوبی و بدی حرکت می‌کند، اظهار داشت: در تاریخ برای عبرت گرفتن نکات منفی بسیاری مطرح شده است که در مقابل آن نیز برای رشد و تعالی انسان موارد مختلفی از خوبی‌ها وجود دارد. همانطور که خداوند در قرآن کریم نیز با بیان قصص و حوادث مختلف تاریخ انسان را به سوی کمال سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه خداوند در زندگی ما خوبانی را قرار داده تا با الگوگیری از آنها زندگی سعادتمندی را طی کنیم، گفت: وقتی تصور می‌کنند که دیگر دوران خوبی‌ها به اتمام رسیده است در حالی که اینچنین نیست. خداوند همه خوبی‌ها را برای انسان‌ها در تمامی اعصار قرار داده و این ما هستیم که باید با الگوگیری از افراد صالح خداوند راه درست را پی گیریم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به ویژگی‌های رجب محمد‌زاده جانباز 8 سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بابا‌ رجب با تمام وجود زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشت و برای زنده نگه داشتن اسلام در راه خدا مبارزه و ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه جانبازان نمونه بارز ایستادگی و ایثار هستند، افزود: در روایاتی دیدم که مقام جانبازان بالاتر از مقام شهدا ذکر شده است چرا که شهید به مقام وصل می‌رسد اما جانباز پس از سختی‌های فراوان مورد آزمایش الهی قرار می‌گیرد تا اینکه به معبود بپیوندد.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت با اشاره به سختی‌هایی که رجب محمد‌زاده کشیده است گفت: ما باید از جانبازان به ویژه بابا‌رجب درس ایستادگی و مقاومت بگیریم. معرفی چنین جانبازانی به نوعی معرفی اسلام و ارزش‌هایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور نهادینه شد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه همه ما در برابر چنین افرادی وظایف خطیری داریم، افزود: توجه به جانبازانی همچون رجب محمد‌زاده فرصتی برای گذر از غفلت‌هاست به همین خاطر از خبرگزاری فارس که در حال الگوسازی است تشکر می‌کنم و امیدوارم این روند در سایر رسانه‌ها که نقش مهمی در الگوسازی دارند پیگیری شود.

«بابا رجب» ایوب‌وار مشکلاتش را تحمل کرد

کارگردان فیلم «شیار 143» گفت: خدا هر کسی را که دوست دارد بیشتر در معرض امتحان قرار می‌دهد و رجب محمدزاده نیز چون خدا را در کنار خود احساس می‌کرد، ایوب‌وار توانست همه سختی‌ها را تحمل کند.

نرگس آبیار کارگردان فیلم «شیار 143» با حضور در خبرگزاری فارس و شرکت در مراسم بزرگداشت جانباز سرافراز خطه خراسان رجب محمدزاده، ضمن تقدیر از جایگاه امثال او گفت: علی‌رغم کارهای زیادی که با موضوع دفاع مقدس انجام شده، اما هنوز آثار کمی در مقابل کاری که این عزیزان انجام داده‌اند ساخته شده است.

وی در ادامه گفت: خدا هر کسی را که دوست دارد بیشتر در معرض امتحان قرار می‌دهد زیرا می‌خواهد با رنج‌هایی که بنده‌اش تحمل می‌کند، بیشتر به او نزدیک شود و او را یاد کند.

آبیار تصریح کرد: رجب محمدزاده نیز چون خدا را در کنار خود احساس می‌کرد، ایوب‌وار توانست همه سختی‌ها را تحمل کند.

وی در پایان اظهار داشت: ما در مقابل قهرمانی‌های این جانبازان تنها امیدواریم بتوانیم در عرصه هنر گوشه‌ای از شجاعت‌ها، جانبازی‌ها و سختی‌های آنها را به تصویر بکشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید