فلسفه حرکت انبیا و اولیا امر به معروف و نهی از منکر بوده است

13931118 alavi photoآیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: انبیا و اهل‌بیت(ع) آبرو، مال و ناموس دیگران را به غارت نبرده بودند و تنها افراد را امر به معروف و نهی از منکر می‌کردند که همه آنها را به شهادت رساندند.

 

 

 

شهدای کازرون، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از پرسنل نیروی انتظامی با اشاره به آیات قرآن کریم، پیامبران را کشته شدگان راه امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی با بیان این‌که «امام حسین(ع) تنها افراد را به خدا دعوت می‌کرد» گفت: ایشان به لشکریان دشمن می‌فرمایند «مگر من کدام حلال را حرام و کدام حرام را حلال کرده‌ام که می‌خواهید من را بکشید».

وی تصریح کرد: خدا برای هدایت افراد همواره رسول فرستاده است، پس از رسولان نیز ائمه اطهار(ع) را هدایتگران افراد قرار داده است، در زمان غیبت نیز علما حجت‌های خدا و امام زمان(عج) برای هدایت افراد هستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی، انبیا را مبشرین و منذرین دانست و خاطرنشان کرد: انبیا ضمن بشارت به بهشت افراد را از عذاب جهنم بر حذر می‌داشتند؛ انبیا به افراد گفتند که پس از مرگ چه حساب و کتابی در انتظارشان است.

وی یادآور شد: فرد تا در این دنیا است باید توشه لازم برای آخرت را جمع کرده و حقوق دیگران را پرداخت کند، چرا که آخرت دنیای حساب و کتاب است و فردی نمی‌تواند در آنجا از زیر حکم الهی شانه خالی کند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم تأکید کرد: مسلما برای افراد حساب و کتابی بوده و خدا در قرآن این مسائل را بیان کرده است، برخی این سخنان را پذیرفته و کار خود را اصلاح می‌کنند، برخی این سخنان را نپذیرفته و خود را رها می‌دانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید