پرداخت کمک‌ معیشت به فرزندان صغیرمعلول و صعب‌العلاج والدین فوت‌شده شهدا و نامادر شهید

13934942 photoshohadayekazeroonبررسی پیش‌نویس پرداخت کمک معیشت به فرزندان صغیر، معلول و صعب‌العلاج والدین فوت‌شده شهدا و نامادری شهید انجام شد.

 

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون پانزدهمین جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و با دستور جلسه بررسی پیش نویس دستورالعمل پرداخت کمک معیشت به فرزندان صغیر، معلول و صعب‌العلاج والدین فوت‌شده شهدا و نامادری شهید برگزار شد.

حجت‌الاسلام شهیدی در این جلسه ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان ایران در مذاکرات هسته‌ای کشورمان، به ارائه رهنمودها و راهکارهایی در خصوص مسائل جاری پرداخت و پس از آن بحث و تبادل نظر پیرامون دستور اصلی جلسه با عنوان بررسی پیش‌نویس دستورالعمل پرداخت کمک معیشت به فرزندان صغیر، معلول و صعب‌العلاج والدین فوت ‌شده شهدا و نامادری شهید انجام شد.

در طرح مورد بررسی با استناد به جدول بخش چهارم (تغییرات اعتبارات هزینه ای) قانون بودجه سال 94 کل کشور مربوط به اعتبارات موضوع عدم قطع حقوق پدر و مادر شهید فوت شده که فرزندان مهجور، معلول و صعب‌العلاج مجرد، فرزندان صغیر، فرزندان دختر مجرد و نامادری شهید دارند و پس از فوت والدین فاقد سرپرست بوده و در تامین حداقل نیازهای معیشتی خود در عسر و حرج هستند، به منظور ساماندهی وضعیت آنان کمک معیشت پرداخت می‌شود.

در پی بحث و تبادل نظرهای صورت گرفته در این جلسه مقرر شد کمیته‌ای متشکل از معاونت توسعه بنیاد، معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد و معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد با مسئولیت مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد بررسی شرایط اجرای این طرح را بر عهده گیرند و نتایج بررسی‌های خود را در جلسه دو هفته بعد شورای معاونین بنیاد ارائه دهند.

بررسی این موضوع در پی مراجعات مکرر و طرح مسائل افراد مشمول طرح در سفرهای استانی حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی از سوی وی در دستور کار شورای معاونین بنیاد قرار گرفته است.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید