تاکید نماینده مجلس برارائه خدمات مطلوب درمانی به ایثارگران

1393 1100shahid.ir 05عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شواری اسلامی، بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی درخورشان ایثارگران و جانبازان از سوی بنیاد شهید و سایر دستگاه ها تاکید کرد.

 

 

 

شهدای کازرون، “دکتر رسول خضری “نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این وظیفه مجلس و سایر قواست که در خصوص بحث عزیزان ایثارگر و جانباز نهایت تلاش خود را برای رفاه آنها انجام دهد، تا دغدغه ای از بابت معیشت،ذاشتغال، و درمان نداشته باشند.

وی گفت: در کمیسیون بهداشت و درمان نیز همواره بحث دفاع از حقوق برحق ایثارگران و جانبازان مطرح است، چرا که این عزیزان جانفشانی کردند تا ما اکنون روزهای امنی داشته باشیم.

دکترخضری در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر تعهد مجلس برای درمان ایثارگران و جانبازان تصریح کرد: ما در خصوص همین قضیه، سال گذشته ، طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران را امضا کردیم.

نماینده مردم استان آذربایجان غربی توضیح داد: ما به این دلیل دو طرح را امضا کردیم اول بحث درمان این عزیزان بوده که الان واقعا” متولی مستقیمی ندارد. دوم اینکه در مورد بحث درمان، کلا” از گردن خود باز و آن را واگذار کرده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان محلس با انتقاد از پاسکاری و بی توجهی به مقوله درمان از سوی برخی نهادها متذکر شد: متاسفانه این یک مشکل بسیار بزرگ است و مثلا” در شهری مانند سردشت که قبلا” دارای کلینیک جانبازان شیمیایی بود، اکنون این مرکز به حالت نیمه تعطیل درآمده است، هر چند که جانبازان شیمیایی هزینه درمانی شان بسیار بالاست.
خضری توضیح داد: ما بالای 250 هزار نفر مصدوم شیمیایی در سطح کشور داریم و متاسفانه برخی از داروهای مورد نیاز آنها، یا بسیار کمیاب و گران است و هزینه سنگینی بر دوش این عزیزان قرار داده است، که قطعا” بحث درمان آنها از صفر تا صد باید برعهده دولت باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری این موضوع که عزیزان جانباز و خانواده های ایثارگران جانفشانی کردند تا ایران اسلامی، روزهای خوب، سربلند و آرامی داشته باشند، تاکید کرد: خواهش ما از دولت تدبیر و امید این است که در خصوص ارائه خدمات به عزیزان جانباز و ایثارگر به صورت لایحه اقدام کنند، که قطعا” در این صورت با استقبال بسیار زیاد نمایندگان مردم همراه خواهدشد و انشاالله در صحن جلسنه علنی مجلس با اکثریت قاطع به تصویب خواهد رسید.

نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار ارائه لایحه ای در خصوص درمان از سوی دولت به مجلس شد و اضافه کرد:
بحث درمان بسیار هزینه آور است و این موضوع باید به صورت لایحه ای از سوی دولت به مجلس ارائه شود، چرا که در غیر این صورت طرح هایی که بار مالی آنها مشخص نیست از سوی شورای نگهبان پذیرفته نخواهد شد.

نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث درمانگاه جانبازان شیمیایی سردشت که نیمه تعطیل است، انتظار ما از دولت تدبیر و امید این است که برای ارائه خدمات مورد نیاز به مصدومان شیمیایی، ایجاد و راه اندازی کنند، تا آن را به عنوان سمبل مظلومیت ایران در جهان مطرح کنیم.

دکتر خضری در پایان از برگزاری اجلاسیه مصدومان شیمیایی با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در هفته آینده در شهر سردشت خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم با برگزاری آبرومندانه این اجلاسیه و توجه دولت و مسئولان به آن، خواسته مصدومان شیمیایی را در حد توان پاسخگو باشیم.   

منبع: فاش نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید