Untitled-01
جستجو
Close this search box.

معجزه‎ای برای افزایش رزق و روزی ‌

13931325 photoshohadayekazeroon‌مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ علوم پزشکی لرستان گفت:رزق و روزی انسان‎های بدخواه برکت ندارد.

 

 

 

 

شهدای کازرون، حجت الاسلام مستأجران افزود: معارف اسلام و آیات قرآن، خداوند را توسعه دهنده رزق و روزی می‎دانند و اوست که براساس علم و حکمت خود روزی بندگان را تقسیم می‎کند.

 

وی با اشاره به این‌که «افزایش رزق و روزی راه‎های متعددی دارد» بیان کرد: هر چند اراده و کوشش انسان در زیاد شدن روزی بیشتر باشد خداوند رزق بیشتری به بنده‎اش اعطا خواهد فرمود.

 

مستأجران اظهار کرد: از منظر دین اگر انسان در ازای درآمدی که به دست می‎آورد، زحمتی نکشد، روزی که به دست می‎آورد مذموم و ناپسند است.

 

این کارشناس مسائل مذهبی یادآور شد: درآمد همراه با کار متناسب با آن در نزد خداوند حلال و پسندیده است و اگر انسان برای کسب روزی تلاش کند، مطمئناً روزی‎اش توسعه خواهد یافت.

 

وی اضافه کرد: گشایش و تنگی روزی روی عللی است که خدا به بندگان و صلاح آنان دانا و آگاه‎تر است، به بعضی افراد به جهت برخی اعمالشان روزی فراوان و به بعضی به سبب تنبلی، قطع رحم و… روزی کمتر می‎دهد.

 

مستأجران خاطرنشان کرد: کار و تلاش به اضافه توکل بر خدا و طلب رزق از او معجزه و راهکار افزایش روزی است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ اظهار کرد: تکدی‎گری و عدم فعالیت در جهت به دست آوردن رزق و روزی حلال نزد خداوند بسیار مذموم است.

 

وی با بیان موانع کسب رزق و روزی حلال، افزود: عمده‎ترین دلیل قطع رزق، تنبلی، تدبیر در کار نداشتن و عدم پیگیری کاری است که در آن روزی حلال نصیب انسان می‎شود.

 

مستأجران افزود: درآمد انسان‎های بدخواه برکت ندارد چرا که آنها راضی به افزایش مال و منال دیگران نیستند و این نظر سوء بر رزق و روزی آنها تأثیرگذار است.

 

این کارشناس تصریح کرد: زکات و صدقه در کنار نماز و کمک به دیگران رزق و روزی را به طرز چشمگیری افزایش می‎دهد.

 

وی اضافه کرد: اگر انسان حق واجبات مالی را پرداخت کند، مال حلال او رشد خواهد کرد و کسب روزی‎اش بیشتر از دیروز خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید