رهبر معظم انقلاب: حفظ یاد شهیدان یک فریضه است

1393 1100shahid.ir 10

1393 1100shahid.ir 10

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر این که حفظ یاد شهیدان یک فریضه است، تاکید کردند: معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان» در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود.

 

 

 

شهدای کازرون، به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی دردیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان که در تاریخ 14 اردیبهشت1394 برگزار شده بود، صبح امروز (پنج شنبه) در این کنگره در سالن غدیر شهر سمنان منتشر شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به ویژگی های برجسته استان سمنان و تربیت شخصیت های برجسته دینی، علمی و سیاسی، برگزاری کنگره شهدای استان سمنان و تجلیل از فداکاری و ایثار شهیدان را کاری بسیار خوب و با ارزش خواندند و گفتند: فداکاری های شهیدان، ذخیره ماندگاری برای انقلاب اسلامی است، و حفظ یاد آن عزیزان، یک فریضه است.

ایشان به تلاش برخی بدخواهان، برای فراموش شدن یاد شهیدان اشاره کردند و افزودند: فعالیت ها در تجلیل از یاد شهیدان باید با این هدف باشد که معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان»، در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود.

رهبر انقلاب در بیان ضرورت توجه به ابزارهای افزایش تأثیرگذاری در مخاطبان به ویژه نسل جوان، خاطرنشان کردند: توانایی، همت، عزم و ایمان جوان امروز کمتر از جوان دهه 60 نیست، اما جوان امروز در معرض تهدیدهای خطرناک فکری قرار دارد که این افکار غلط با ابزارها و وسایل ارتباطی فراوان، در سطح گسترده ای قابل انتشار هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری اهمیت «مخاطب شناسی» و برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان، و با تأکید بر توجه به تفاوتهای فرهنگی در ارتباط با مخاطب، گفتند: در این زمینه باید ضمن استفاده از متخصصان، علما و کسانی که در مسائل ارتباطی تجربه دارند، از ابزار هنر نیز حداکثر بهره گیری صورت پذیرد.

ایشان، صحنه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی و مهمتر از همه عرصه فرهنگی را از عرصه های رویارویی ایران اسلامی با دشمنان، خواندند و افزودند: دشمن به شکل ویژه ای در حال مبارزه است و می بایست با آمادگی کامل و شناخت شگردهای آن، مقابله کرد.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید