مادران و همسران شهدا برای اعتلای فرهنگ حجاب و عفاف تلاش کنند

1393 Shabestaryنماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ضمن تقدیر از همسران و مادران شهدا، به آنها توصیه کرد: در جهت اعتلای فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه قدم بردارند و از سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر روی گردان نشوند.

 

 

 

شهدای کازرون، در سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و حضرت امام خمینی (ره) و روز زن و مادر، مراسمی با حضور 500 نفر از همسران و دختران شهدای شهرستان تبریز، حضرت آیت الله مجتهد شبستری، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، بهلول نعمتی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و معاونان اداره کل بنیاد در مجتمع فرهنگی ورزشی صدرای تبریز برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (ص) در زمینه توحید و فضایل اخلاقی سیده زنان دو جهان و در تمام میدان های فضیلت، یکه تاز است، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) در میدان توحید و فضایل اخلاقی، عبادت، سخاوت، تربیت اولاد، همسرداری، ولایت مداری و دفاع از حریم ولایت، بیان و علم از دیگر زنان جهان اشرف و برتر است.

وی با اشاره به خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا(س) و ضرورت بهره مندی از آن، گفت: آن خطبه گرچه مختصر است ولی می تواند در حد و اندازه نهج البلاغه حضرت علی(ع) که بعد از قرآن مجید، دومین کتاب از نظر محتوی و ارزش و مفاهیم عالیه است، باشد. از نظر محتوی در این خطبه 13 مورد از فلسفه احکام الهی توسط آن حضرت بیان و ده ها صفحه تفسیر توسط علما و فقها منتشر شده است.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه انتظار از خانواده شهدا در عرصه های مختلف بسیار است، تاکید کرد: مسایل فرهنگی خانواده شهدا بسیار اهمیت دارد و نباید شاهد کوچک ترین مشکلی در این حوزه باشیم.

امام جمعه تبریز ادامه داد: باید خانواده شهدا به روش های مختلف فرزندان خود را به سمت مباحث دینی سوق دهند و مراقب مسایل تربیتی و علمی آنها باشند.

آیت الله مجتهد شبستری ضمن تقدیر از همسران و مادران شهدا، به آنها توصیه کرد: در این جایگاه والایی که قرار گرفته اید با استعانت از پروردگار در جهت اعتلای فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه قدم بردارید و از سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر که شیوه ائمه معصومین در سراسر زندگیشان بوده، رویگردان نشوید.

بهلول نعمتی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، اظهار کرد: برگزاری روز زن و ارج نهادن به جایگاه حضرت فاطمه زهرا(ص) فرصتی است تا مادران، همسران و فرزندان شهدا خود را به الگوی بانوان نمونه جهان نزدیک تر کنند.

بهلول نعمتی با تاکید بر سجایای معنوی آن حضرت، افزود: بهره مندی از این موضوع می تواند چتر محبت مادران در تربیت فرزندان و محبت و احترام فرزندان به والدین و احترام متقابل همسران را فراهم کند.

وی با بیان اینکه در برخی موارد شاهد کمبودهایی در زمینه رفتار متقابل فرزندان و مادران خانواده های شهدا هستیم، گفت: باید در این زمینه بیش از پیش تلاش کرد تا خود را به سیره زندگی بزرگان دین اسلام نزدیک کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران آذربایجان شرقی اضافه کرد: به طور قطع تحقق این مهم و کاهش فاصله بین زنان با الگوهایی همچون فاطمه زهرا(ص) می تواند به کاهش مشکلات جامعه منجر شود.

نعمتی اظهار کرد: همسران و مادران شهدا نزدیک ترین افراد جامعه به این بزرگان هستند و بنیاد شهید و امور ایثارگران با راه اندازی مراکز مشاوره و حل اختلاف در حل مشکلات این قشر کمک رسانی می کند.

منبع: ایثار

 

دیدگاهتان را بنویسید