Untitled-01
جستجو
Close this search box.

حفظ حرمت ایام فاطمیه در ایام نوروز ضروری است

13931379 photoshohadayekazeroonیک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اهتمام به شناخت شخصیت حضرت زهرای اطهر (س) و تبیین آن برای جوانان امری ضروری است و جامعه باید حرمت شعائر و ایام فاطمیه را نگاه دارد.

 

 

 

شهدای کازرون، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد غروی با تسلیت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) با بیان این‌که «برخی از ایام در طول تاریخ اسلام و تشیع اهمیت به سزایی دارد» افزود: اسلام دین شادی است و مسئولان هیچگاه مخالف شادی مردم نیستند اما به دلیل تقارن ایام نوروز با دهه فاطمیه رعایت و حفظ حرمت این ایام ضروری است.

او اظهار کرد: مقام معنوی و شان ولایت‌مداری ایشان دارای عظمت بسیاری است و وظیفه ما نیز تعمق و ژرف‌نگری بر این عظمت و منزلت است.

او با اشاره به برخی از مناقب و ویژگی‌های شخصیتی حضرت فاطمه(س) افزود: عبادت و بندگی معبود، تقوای الهی، صبر در برابر ناملایمات، تحمل مشقات، علم و آگاهی، تربیت فرزندان، همسرداری، حیا و عفت و پاکدامنی بخشی از خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی ایشان است.

غروی خاطرنشان کرد: ابعاد شخصیتی ایشان برای همه افراد جامعه اسوه است و تاسی از سیره فاطمی جامعه را به سمت ارزش‌های اخلاقی و دینی و تربیتی سوق می‌دهد.

وی با بیان ابعاد زندگی اجتماعی حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: حمایت از ولایت و خطبه‌های روشنگرانه ایشان نشان می‌دهد که علاوه بر ابعاد تربیتی و فردی، ایشان نقشی مهم در ابعاد زندگی اجتماعی داشتند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: اهتمام به شناخت شخصیت حضرت زهرای مطهر (س) امری مهم و الزامی است و جامعه باید حرمت شعائر و ایام فاطمیه را نگاه دارد.

وی در پایان گفت: توجه و اهتمام ویژه به ایام فاطمیه باید به یک فرهنگ ارزشمند تبدیل شود و در رابطه با حفظ شئونات در این ایام فرهنگ سازی شود تا جایی که در و دیوار شهر نشان از حزن و اندوه شیعیان داشته باشد.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید