ویژگی‌های انسان منتظر امام زمان(عج) چیست؟

ویژگی‌های انسان منتظر امام زمان(عج) چیست؟

ویژگی‌های انسان منتظر امام زمان(عج) چیست؟ مدیر حوزه های علمیه گیلان با اشاره به مفهوم واژه انتظار، گفت: واژه انتظار آن است که انسان شوق و علاقه پیدا می‌کند که از اصحاب امام زمان(عج) و شیعه او بلکه جزو انصار و یاوران او باشد.

 

 

شهدای کازرون، حجت الاسلام والمسلمین لاکانی به بررسی ابعاد مختلف علل غیبت حضرت مهدی(عج) و تشریح انتظار پرداخت و اظهار کرد: انتظاری مثبت، انسان ‌ساز، پویا و تحول ‌گراست که افزون بر ایجاد آمادگی در فرد، زمینه ساز پیدایش تحول در جامعه برای همسو شدن با نهضت جهانی آن حضرت را نیز فراهم سازد.

مدیر حوزه های علمیه گیلان با اشاره به لزوم آشنایی فرزندان با فرهنگ مهدویت، تصریح کرد: اعتقاد به مهدویت، نه تنها یک باور اسلامی است، بلکه عنوانی برای خواسته‌ها و آرزوهای همه انسان‌های دردمند و ستمدیده است، بنابراین مسئله مهدویت با سلیقه‌ای دیرینه، ریشه در مذهب دارد.

لاکانی با تصریح بر ویژگی‌های منتظران واقعی امام عصر(عج)، اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های انسان منتظر این است که به واقعه‌ای که در آینده اتفاق خواهد افتاد، ایمان دارد؛ این موضوع را اگر شما با این رویکرد ملاحظه کنید که اگر در وجود انسان این قابلیت بود که بتواند وقایع آینده را پیش‌بینی کند، چه می‌شد.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید