استخدام 25 درصدی وزارت نفت از جامعه ایثارگران، معوق مانده است

1393 1100shahid.ir 7جلسه شورای سیاستگذاری اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ روز گذشته 30 اردیبهشت ماه با حضور و مدیریت سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد و جمعی از معاونان و مدیران کل بنیاد برگزار شد.

 

 

 

شهدای کازرون، در جلسه شورای سیاستگذاری اشتغال و کارآفرینی بنیاد مباحثی پیرامون آمار ایثارگران متقاضی اشتغال، وضعیت جذب ایثارگران در بنیاد و سازمان های دیگر، وضعیت طرح تکاک و ساختار شورا و اعضای آن به بحث گذاشته شد.

علی حیدر شیرآوند، مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد و دبیر این شورا، در این نشست ضمن طرح دستور العمل‌های جلسه با اشاره به آمار بیکاری در جامعه ایثارگران گفت: به تمام مراکز استان ها ابلاغ شده است که آمار بیکاران خود را جهت تکمیل بانک اطلاعاتی مربوطه تا 25 خردادماه اعلام کنند، اما پیش بینی ما این است که مجموع این آمار، کمتر از آمار قبلی که حاکی از وجود 65 هزار بیکار در جامعه هدف بود، خواهد شد.

وی ضمن ارائه آماری از جذب ایثارگران در سال 92 و بیان این مطلب که 272 نفر در بخش های بنیاد و سازمان های تابعه مشغول به کار شده اند، از عدم رعایت قانون توسط برخی ارگان ها انتقاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه سهمیه استخدام 25 درصدی وزارت نفت از زمان آغاز وزارت جدید، معوق مانده که نیازمند پیگیری است.

شیرآوند ادامه داد: همچنین مراحل استخدام 5 هزار و 841 ایثارگر در استان های مختلف طی یک سال گذشته انجام شده اما به دلیل مشکل بودجه، هنوز از سوی سازمان های مربوطه جذب نشده اند. این مساله و به جریان انداختن این روند نیز نیازمند پیگیری دولت و مسوولان مربوطه است.

وی ضمن پاسخ به سوالات سردار انصاری، قائم مقام بنیاد در موارد مختلف، در بخش دیگری از دستورالعمل های این جلسه از شورا، مساله میزان دانشجویان متقاضی کار و اولویت فارغ التحصیلان را مطرح کرد. همچنین اعضای این شورا و ساختار آن نیز مورد بحث واقع شد.

در ادامه این نشست، پیوست اعضای پیشنهادی به شورای سیاست گذاری و اشتغال و کارآفرینی به رای گذاشته شد و مطابق با آراء موافق، مقرر شد حجت الاسلام حسین زاده مدیرعامل تکاک، نیکنام هوشیار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی صندوق مهر امام رضا (ع) و حمیدحاجی عبدالوهاب به این شورا اضافه شوند.

در بخش اولویت بندی فارغ التحصیلان و دانشجویان در لیست متقاضیان اشتغال ایثارگر نیز، بعد از اظهارات منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، محمدتقی شریعتی معاون تعاون و امور اجتماعی، میعاد صادقی رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و سایر اعضا، با نظر سردار انصاری مقرر شد در صورت عدم منع قانونی، اشتغال زایی برای دانشجویان جویای کار نیز از سوی بنیاد در دستور کار قرار داشته باشد.

حجت الاسلام حسین زاده، مدیرعامل تکاک در ادامه این نشست، توضیحاتی را راجع به روند مدیریت این شرکت و ساختار آن ارائه داد. سپس با نظر جمع مصوب شد که جلسه بعد این شورا به طرح مفصل تکاک و ارائه مصوبات و مستندات در این حوزه اختصاص یابد. همچنین مدیرعامل تکاک موظف شد تا در همایش اشتغال که 11 و 12 خردادماه برگزار خواهد شد و در سمینار مدیران که با حضور روسای اداره های اشتغال بنیاد 24 خرداد برگزار می شود، طرح تکاک را به عنوان یکی از محورهای اصلی مطرح کند.

منبع: ایثار

 

دیدگاهتان را بنویسید