کارنامه فرماندهی سردار شهید محمدعلی الله‌دادی

13931301 photoshohadayekazeroonدر اولین روز عملیات «کربلای 5» که حاج مهدی به شهادت رسید؛ الله‌دادی فرماندهی تیپ ادوات لشکر 41 ثارالله را عهده‌دار شد و طبق برنامه‌ریزی حاج مهدی ادوات را اداره کرد و در تمام عملیات‌ها آتش بسیار دقیق و پرحجمی را اجرا کرد…

 

 

شهدای کازرون، سردار «محمدعلی الله‌دادی» متولد «پاریز» از شهرهای سیرجان است. او از ابتدای آغاز جنگ تحمیلی عراق عیله ایران وارد جبهه های حق علیه باطل شد و با همرزم شهیدش «حاج مهدی زندی‌نیا» در مناطق سوسنگرد خدمت می‌کرد.

سردار الله دادی از سال 63 به یگان «ادوات لشکر 41 ثارالله» وارد شد و بعنوان دیده‌بان این یگان کار را شروع کرد،سپس در تطبیق آتش ادوات هماهنگی و طرح‌ریزی آتش را بعهده گرفت.این فرمانده شهید در تمام عملیات ها در کنار حاج مهدی زندی نیا طرح ریزی آتش را انجام می داد.

در اولین روز عملیات «کربلای 5» که حاج مهدی به شهادت رسید؛الله‌دادی فرماندهی تیپ ادوات لشکر 41 ثارالله را عهده‌دار شد و طبق برنامه‌ریزی حاج مهدی ادوات را اداره کرد و در تمام عملیات‌ها آتش بسیار دقیق و پرحجمی را اجرا کرد.

با پایان یافتن دوران هشت سال دفاع مقدس فرمانده سپاه سیرجان شد و سپس با انتقال تیپ‌های لشکر به کرمان جانشین فرماندهی تیپ دوم صاحب‌الزمان (عج) شد. سردار الله دادی سپس به کرمان عزیمت و جانشینی تیپ سوم ذوالفقار لشکر41 ثارالله را به عهده گرفت

 

13931302 photoshohadayekazeroon

وی بر اساس نیاز به تهران رفته وفرماندهی تیپ سوم لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) شد و در چند سال مسئولیت از بهترین فرماندهان سپاه بوده و بارها مورد تشویق قرار می‌گیرد. بعد از آن فرماندهی تیپ 18 الغدیر یزد شد و سپس در زمان فرماندهی این تیپ،سپاه الغدیر را سازماندهی کرد و تا سال 91 فرماندهی سپاه و تیپ 18 الغدیر را بر عهده گرفت.

دو روز قبل گروهی از رزمندگان و نیروهای مقاومت اسلامی همراه با سردار محمد علی‌الله‌دادی در حین بازدید از منطقه «قنیطره» مورد حمله بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی قرار گرفتند که در این حمله، سردار الله‌دادی همراه با تعدادی از اعضای حزب‌الله به شهادت‌ رسیدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید