بازگشت پیکر پاک 75 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به میهن

بازگشت پیکر پاک 75 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به میهن

بازگشت پیکر پاک 75 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به میهنفرمانده قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکر مطهر و گلگون کفن 75 شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس روزسه شنبه 20 آبان از مرز شلمچه با کشور عراق در 16 کیلومتری غرب خرمشهر به میهن اسلامی باز می گردند.

 

 

شهدای کازرون به نقل از روابط عمومی ستاد قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ‘حسین عشقی ‘افزود: پیکر مطهر این شهدا در مناطق فاو ، العماره و مجنون در مرحله هفدهم تفحص برون مرزی توسط نیروهای این قرارگاه کشف و روز سه شنبه ساعت 9 صبح از مرز شلمچه وارد کشور می شوند.

وی گفت: این شهدا مربوط به عملیات های خیبر ،والفجر 8 و تک دشمن در سال های 65و 66در زبیدات و از لشکرهای 31 عاشورا ،8 نجف ،21 امام رضا(ع) و حمزه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشند.

عشقی که مسوولیت تفحص ایران در کشور عراق را نیز عهده دار است افزود: پیکر مطهر این شهدا بعد از آیین استقبال در مرز شلمچه به شهرهای خرمشهر ،آبادان و شادگان منتقل و مراسم بزرگداشت این شهدا بعد از نماز مغرب و عشاء در شهرهای فوق برگزار می شود و سپس به معراج شهدای اهواز منتقل می شوند.

عشقی گفت: کار شناسایی پیکرهای مطهر شهدا پس از انتقال به کشور انجام می شود.

فرمانده قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از کاروان های راهیان نور و مردم شریف خرمشهر و آبادان خواست تا با حضور در آیین استقبال از پیکر پاک دلاور مردانی که با دل سپردن به منادی عشق با رمز مقدس رسول الله (ع) و یا فاطمه الزهرا(س)به آسمان عروج کردندبار دیگر با آرمان های سرخ و عاشورایی این شهیدان تجدید بیعت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید