Untitled-01
جستجو
Close this search box.

ویژگی های حضرت ولیعصر(عج) در روایات

1393 1100shahid.ir 35آیت الله مکارم شیرازی گفت: حضرت ولیعصر(عج) با نور خود حیات دوباره به جامعه می بخشد و از طریق ایشان عدالت در جامعه برقرار می شود و ظلم و ستم و خرابی از بین می رود، بنابراین حضرت ولیعصر(عج) مجری هدایت، عدالت و معنویت هستند.

 

 

به گزارش سرویس دین و اندیشه شهدای کازرون، آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به ویژگی های حضرت ولیعصر (عج) و تشبیه آن حضرت به آب و آفتاب در پشت ابر اظهارکرد: قرار گرفتن خورشید در پشت ابر به این معنا نیست که خورشید قطع شده و ابر مانع رسیدن نور حیات به زمین و موجودات برای رشد و نمو شده باشد؛ بلکه خورشید حتی در پشت ابر نیز به فعالیت خود ادامه داده و نور امید و حیات بخش خود را به زمین می فرستد و همه را در تحت سیطره خود قرار می دهد.

وی افزود: وجود مقدس امام زمان(عج) نیز که پشت پرده غیبت می باشد، همانند خورشید است، پرده غیبت موجب نمی شود که هدایت حضرت قطع شود و هدایت جامعه را بر عهده نداشته باشند؛ بلکه در همه حال مشغول تربیت و نشر آموزه های دین در جامعه هستند.

این مرجع تقلید به تشبیه آب نیز اشاره کردند و خاطر نشان کرد: زمانی که آب بر روی زمین قرار دارد قسمتی از این آب در زمین نفوذ می کند و با نفوذ این آب قنات ها و چاه ها پر می شوند و بعد از مدتی با همین آب قنات، چاه ها و زمین مرده سیراب می شود و به جوشش و خروش در می آید.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: وجود مقدس حضرت ولیعصر(عج) همانند آب حیات است همانطور که آب در زمین نفوذ کرده و زمین مرده را سیراب می کند نور هدایت حضرت نیز در دل های مرده نفوذ کرده و موجب حیات انسان و بشریت می شود؛ ولی این جوشش و خروش برای کسی است که با آن حضرت در ارتباط باشد.

وی گفت: آب و خورشید دو خلق خدای متعال هستند با نور خود جامعه را به جوشش و خروش در می آورند و حیات دوباره می‌بخشند؛ حضرت ولیعصر(عج)نیز با نور خود حیات دوباره به جامعه می بخشد و از طریق ایشان عدالت در جامعه برقرار می‌شود و ظلم و ستم و خرابی از بین می رود، بنابراین حضرت ولیعصر(عج) مجری هدایت و عدالت معنویتند.

این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: اگر انسان ها رابطه معنوی با آن حضرت داشته باشند فیض آن حضرت از پس پرده غیبت به بشریت می رسد و قلب ها با نور آن حضرت زنده می شود و موجب پرورش و حیات ازدیاد معنویت می شود و مشکلات از طریق آن حضرت از بین می رود.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید