Untitled-01
جستجو
Close this search box.

آیت‌الله نوری همدانی : مسلمانان باید حماسه‌آفرین باشند

13931040 photo 3یکی از مراجع تقلید، انقلاب اسلامی را در جهان ممتاز دانست و گفت: با توجه به جذابیت انقلاب اسلامی،‌مستکبران تلاش دارند که پیام آن به مردم جهان نرسد؛ رهبر معظم انقلاب به همین دلیل در نامه اخیرشان به جوانان غربی توصیه کردند که اسلام را از قرآن بشناسند و مدعیان قلابی و گروه‌های تکفیری را نماینده اسلام ندانند.

 

 

شهدای کازرون، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار با مسؤولان نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قمر بنی هاشم(ع) و مجموعه کارکنان سپاه در شهرکرد اظهارکرد: در مسافرتی که به چهارمحال بختیاری و دیداری که با مردم انقلابی آن مناطق داشتم، سابقه طولانی تعهد به انقلاب و محبت و مهمان نوازی آن‌ها را از نزدیک شاهد بودم.

وی تاکید کرد: مسلمانان باید عزت و اقتدار خودشان را حفظ کنند؛ زیرا اسلام برای حفظ عزت و شأن مؤمنین، اصولی را تعیین کرده است. ایمان و اعتقاد به خدا و اصول مذهب، انسان را قوی و محکم کرده و ترس از مرگ را محو می‌کند.

وی در ادامه به خلقت آسمان‌ها و زمین اشاره کرد و گفت: فصل مهمی از قرآن کریم به آفرینش و شگفتی‌های آن می‌پردازد تا مردم تأمل کنند و با دلیل و برهان خداوند را شناخته و ایمان بیاورند.

این مرجع تقلید همچنین تأکید کرد: مسلمانان باید حماسه‌آفرین باشند و هر کاری که از همت بلند، درک عمیق و فرهنگ بالایی برخوردار باشد نوعی حماسه است؛ چنان‌که انقلاب اسلامی در دنیای کنونی حماسه‌ای بی‌نظیر بود و برای تحصیل عزت و ایمان تشکیل شد.

وی به اهمیت علم و دانش اشاره کرد و گفت: اسلام در آیات و روایات بسیاری، ‌مسلمانان را به علم، فن‌آوری،‌تحقیق و پژوهش،‌ترغیب کرده است و هرچقدر انسان، علمش بیشتر باشد توفیقش بیشتر خواهد بود.

وی با بیان تفاوت علم و عقل خاطرنشان کرد: عقل غیر از علم است که از آن تعبیر به بصیرت نیز می‌شود؛ زیرا ممکن است انسانی عالم باشد اما بصیرت نداشته باشد چنان که رهبر معظم انقلاب از آن به جدایی حق از باطل تعبیر کرده‌اند.

نوری همدانی وحدت را در میان مسلمانان از اصول مسلم دانست و یادآور شد: هرچقدر مسلمانان با یکدیگر بیشتر متحد باشند کمتر از سوی دشمنان مورد هجمه قرار می‌گیرند.

وی به تفرقه‌افکنی دشمنان اشاره و تصریح کرد: دشمنان با تفرقه‌افکنی و سیاه‌نمایی به نام مذهب با مدعیانی همچون وهابیت، داعش، بوکوحرام، قصد دارند مردم را از گرایش به اسلام منصرف کنند.

وی با افزود: خداوند مسلمانان را از گرایش به دشمنان نهی می‌کند که مبادا تحت سلطه یهود و نصاری قرار بگیرند و به پیمان و مهربانی ظاهری آن‌ها اعتماد کنند.

این مرجع تقلید انقلاب اسلامی را در جهان ممتاز دانست و گفت: با توجه به جذابیت انقلاب اسلامی،‌مستکبران تلاش دارند که پیام آن به مردم جهان نرسد؛ چنانکه رهبر معظم انقلاب در نامه اخیرشان به جوانان غربی توصیه کردند که اسلام را از قرآن بشناسند و مدعیان قلابی و گروه‌های تکفیری را نماینده اسلام ندانند.

وی تاریخ انقلاب اسلامی را مملو از حماسه خواند و یادآور شد: سرمایه‌های عظیمی که در جمهوری اسلامی وجود دارد در هیچ فرهنگی نیست که عشق به ایثار، فداکاری، محبت و ارتباط با پیامبر(ص)، ائمه اطهار و نائب رهبری از امتیازات آن است و این سرمایه‌ها موجب شده است که دشمنان و گروه‌های تکفیری نتوانند به این کشور ولایی طمع کنند.

وی همچنین تصریح کرد: عربستان، میلیون‌ها قرآن را چاپ می‌کند اما خودش نوکر صهیونیست‌هاست و به قرآن عمل نمی‌کند همان‌طور که امام خمینی(ره) نیز در وصیتنامه خود به این مطلب اشاره کرده‌اند.

نوری همدانی به اهمیت حکومت اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: اسلام از ابتدا حکومت داشته است چنان‌که پیامبر اکرم(ص) حکومت تشکیل دادند و بعد از خودشان حضرت علی(ع) را مشخص کردند اما بعد از ایشان ما باید از فقیه جامع الشرایط، باتقوا، شجاع و مدیر اطاعت کنیم چنان که در حال حاضر این مشخصات در شخصیت رهبر معظم انقلاب جمع شده است.

وی به فرهنگ جهاد و شهادت اشاره کرد و گفت:‌ فرهنگ جهاد و شهادت به اسلام عزت می‌دهد چنان که در کلمات پیامبر(ص) ائمه اطهار(ع) و فاطمه زهرا(س) به این مطلب اشاره شده است.

وی در پایان افزود: انقلاب اسلامی با امیدوار کردن مستضعفان و ناامید کردن مستکبران و ظالمان، زمینه ظهور امام زمان را فراهم می‌آورد که ما باید خودمان را سرباز حضرت بدانیم و با مطالعه ‌دفتر تبیان و صحیفه نور و وصیتنامه امام خمینی(ره) وظیفه خودمان را در قبال انقلاب بدانیم و به آن عمل کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید