انتقاد شدید آیت‌الله مکارم‌ از نوع پوشش جوانان

1393 1100shahid.ir 16آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: متاسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی‌ها را پذیرفته‌ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند؟!

 

 

شهدای کازرون، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با تاکید بر این‌که «فرهنگ پوشش جامعه باید اصلاح شود»، به پوشش برخی جوانان اشاره کرد و گفت: متاسفانه غلبه فرهنگ غرب بر لباس پوشیدن جوانان هم سایه انداخته، چرا باید جوان مسلمان لباسی را بپوشد که فرهنگ غرب را تداعی می‌کند.

وی ادامه داد: برخی جوانان با پوشیدن لباس‌های تنگ نمی‌توانند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس، در واقع لباس نیست، بلکه زندان است؛ این‌ها همه سوغات غرب است که باید اصلاح شود.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «لباس نباید رنگ رویش رفته و پاره و حروف لاتین داشته باشد» اظهار کرد: جوان‌ها بی‌گناه هستند، این مسائل تحمیل فرهنگ غرب بر جوانان است.

مکارم شیرازی با بیان این‌که «چه کسی گفته پوشیدن لباس آستین کوتاه که تا بالای کتف رفته، نشانه شخصیت است؟» تصریح کرد: این وضعیت موجب ناراحتی است و باید جوانان را نجات داد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی همچنین خواستار نظارت متولیان فرهنگی به ویژه دولت بر مسائل فرهنگی شد و گفت: باید از طریق صدا و سیما، مدارس، دانشگاه‌ها، روزنامه‌ها و …، فرهنگ پوشش اسلامی برای جوانان تبیین شود، چرا که با کلی گویی کار پیش نمی‌رود.

مکارم شیرازی به خانواده و والدین توصیه کرد که بر نحوه لباس پوشیدن و مسائل نوجوانان و جوانان نظارت بیشتری داشته باشند.

منبع: ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید