بغض زن جانباز و آزاده شیرازی شکست

139314834 photoshohadayekazeroon

139314834 photoshohadayekazeroonبغض فروخورده تنها بانوی جانباز و آزاده استان فارس و یکی از چهارزنی که در دوران دفاع مقدس چهار سال اسارت رژیم بعث عراق را تجربه کرد، در شورای این شهر شکست.

 

 

 

به گزارش خبر ایثارگران شهدای کازرون، شمسی بهرامی شامگاه دوشنبه چهارم خرداد در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: علی‌رغم تاکیدات، امروز و در عالم واقعیت، جانبازان وآزادگان در پیچ و خم‌های زندگی محو شده‌اند و شاهد حمایت‌هایی که گفته می‌شود، نیستیم. من تنها زن جانباز و آزاده این استان هستم که 50 درصد جانبازی و چهار سال اسارت را در پرونده دارم، اما هیچگاه چشم به دست بنیاد و کمک‌های آن نداشته‌ام.

مشکلاتی طی این سال‌ها پیش آمده که شخصا آنها را رفع کرده‌ام. من به‌دلیل آنکه اسیر و جانباز بودم، تنها زندگی می‌کنم. پدر و مادر هم ندارم، چه کسی از امثال من، حمایت کرده و حمایت می‌کند. البته همواره تلاش دارم که عزت نفس خود را با پول معاوضه نکنم، اما امروز آن غیرت لازم برای حمایت از جانبازان را در جامعه نمی‌بینم، اگرچه از تمام کسانیکه از جانبازان و آزادگان حمایت کرده‌ و برای خانواده شهدا گامی برمی‌دارند، قدردانی می‌کنم.

یک فرهنگی بازنشسته و تنها هستم. امروز به راحتی یک بنگاه‌دار سر من کلاه می‌گذارد و بخشی از دارایی‌ام را از من می‌گیرد اما کسی نیست که از حقوقم دفاع کند، من هیچ کمکی جز احقاق حقم نمی‌خواهم.

امروز هم مانند دوران دفاع مقدس، دفاع از شرف و عزت را در اولویت می‌دانم. به‌عنوان یک زن، با مرد جانباز و اسیر دوران دفاع مقدس چه تفاوتی دارم؟ اگر آنان توهین شنیدند و سختی کشیدند، من هم شنیده و کشیده‌ام و امروز در تنهایی خود نشسته‌ام تا کی به پایان عمرم خواهم رسید.

در یک خانه 50 متری سکونت دارم. کاخ و ویلا نخواسته‌ایم، اما بی حرمتی را هم نمی‌پذیریم، ما آن زمان برای عزت و شرفمان به عرصه دفاع مقدس رفتیم، برای داشتن آینده بهتر، در حالیکه دفاع از مرزها و حضور در جنگ وظیفه مردان بوده و هست.

غلام‌مهدی حقدل رئیس شورای اسلامی شهر شیراز هم در این جلسه گفت:بهرامی یکی از چهار زن آزاده‌ای است که خانم آباد در کتابش از آنان یاد کرده و حماسه‌های بزرگی در زندان‌های عراق خلق کردند.این چهار زن، با اعتصاب غذای طولانی، تا مرحله شهادت پیش رفتند تا رژیم بعث مجبور شد نامشان را به‌عنوان اسیر ثبت کند.

براساس این گزارش، جعفر خاکسار، جانباز قطع نخاعی نیز با بیان بخشی از مشکلات جانبازان،‌ گفت: امروز در استان فارس 120 جانباز قطع نخاعی حضور دارند که یک تیم بسکتبال راه‌اندازی کرده‌اند اما علی‌رغم حضور این تیم در رقابت‌های کشوری هیچ کس حاضر به پذیرش حمایت از این تیم نشده است.

خاکسار با بیان اینکه همه گمان می‌کنند جانبازان از تمام امکانات برخوردار هستند، گفت: مردم به ما به چشم فردی نگاه می‌کنند که دست به هر کاری بزند به راحتی انجام می‌شود در حالی که من از دو سال پیش درگیر یک پرونده هستم و هیچ کس هم حمایت نکرده است.متاسفانه جانبازان فراموش شدگانی هستند که سالی یکبار در روز جانباز گل‌کاری می‌شوند. امروز ما مانده‌ایم در پاسخ به نسل آینده که از ما خواهند پرسید چرا به جنگ رفتید، چه پاسخی بدهیم.

راهی مدیر کل بنیاد شهید استان فارس نیز در این جلسه بر لزوم همراهی همه دستگاه‌ها در حمایت از جانبازان تاکید کرد.

وی افزود: تیم بسکتبال فعال در شیراز، تنها تیم بسکتبال با ویلچر کشور است که تمام اعضای آن را جانبازان تشکیل می‌دهند.سالانه این تیم بین 120 تا 150 میلیون هزینه دارد که هزینه جاری تیم‌داری است و ریالی از آن به هیچ یک از اعضای تیم نمی‌رسد، بنیاد نیز سال گذشته 30 میلیون کمک کرده است.

راهی از شورا و شهرداری خواست که از این تیم حمایت کنند تا بتواند در رقابت‌ها با نام شورا و شهرداری شرکت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پاسخ اعلام کرد که براساس دستورالعمل وزارت کشور، شورا و شهرداری از تیم‌داری منع شده‌اند و تنها امکان کمک‌های مقطعی وجود دارد.

شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت روز جانباز از این جانبازان تجلیل کرد.

ایسنا

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید