تمام زوایای وجودی حضرت علی(ع) درسی برای انسان معاصر دارد

13934927 photoshohadayekazeroonرئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تمام زوایای وجودی حضرت امیرالمومنین علی (ع) برای انسان‌ معاصر و آیندگان الگو و درس عملی است.

 

 

 

سرویس دین و اندیشه شهدای کازرون، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی به مناسبت ایام شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)، اظهار کرد: وجود مبارک حضرت علی بن ابیطاب (ع) انسان کامل است. به همین دلیل شناخت همه زوایای مختلف وجودی آن حضرت، اعم از زندگی فردی، سلوک عبادی، سلوک اجتماعی، نحوه حکومت و اداره شئون مختلف ولایت توسط ایشان تماما قابل مطالعه و مملو از درس و حکمت است.

خاموشی ادامه داد: برای مثال نحوه برخورد آن حضرت با دشمنان اسلام و صلابتی که ایشان در مقابله با دشمن به خرج می‌دهند می‌تواند برای انسان مسلمان امروز درس‌آموز و حکمت‌آموز باشد. از سوی دیگر در جایی که ایشان با مسلمانان رحمت و عطوفت داشته‌اند همه و همه قابل مطالعه و تأمل است.

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تمام زوایای وجودی حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) برای انسان‌ معاصر و آیندگان الگو و درس عملی است تا این انسان‌ها بتوانند به او تأسی و مثل او عمل کنند تا ان‌شاءالله در جنات عدن و بهشت برین در جوار حضرتش باشند.

وی توضیح داد: اگر کسی بپرسد غایت القصوای عالم خلقت چیست؟ پاسخ این است که غایت خلقت همان «انسان کامل» است. بدین ‌ترتیب شناخت انسان کامل و رسیدن به مرتبه او از ضرورت‌های اخلاقی هر انسانی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان اظهار کرد: بنابراین همه ما باید تلاش کنیم به وجود حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) نزدیک و شبیه شویم، چراکه سعادت انسان در تشبه و تقرب به این شخصیت والای عالم امکان نهفته است.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید