Untitled-01
جستجو
Close this search box.

اختصاص 250 میلیارد ریال برای عیدی رزمندگان معسر

1100shahid.ir 1393 120نماینده ایثارگر مجلس از اختصاص مبلغ 250 میلیارد ریال برای پرداخت عیدی به رزمندگان معسر از سوی دولت خبر داد.

 

 

شهدای کازرون، نماینده ایثارگر مجلس از اختصاص مبلغ 250 میلیارد ریال برای پرداخت عیدی به رزمندگان معسر از سوی دولت خبر داد.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم دولت و مجلس برای رفع مشکلات قشر ایثارگر اظهار داشت:دولت مبلغ 250 میلیارد ریال برای پرداخت عیدی به رزمندگان معسر در هفته جاری اختصاص و برای نخستین بار یک اقدام شایسته ای در این زمینه انجام داده است.
وی گفت:این مبلغ توسط سازمان تامین اجتماعی در بین 40 هزار نفر از رزمندگان معسر و بر اساس پایه حقوقی سازمان تامین خدمات درمانی نیروهای مسلح بابت عیدی پرداخت می شود.
مسئول کارگروه رزمندگان معسر اضافه کرد:این مبلغ براساس ضوابطی که سپاه پاسداران دارد ( آن عبارت از تشخیصی که براساس امتیاز بندی داده می شود ) حداکثر تا یک هفته دیگر باید پرداخت شود و در غیر این صورت وزارت دفاع تخلف کرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد:دولت از طریق سازمان تامین اجتماعی نیز بابت عیدی مبلغ پنج میلیارد ریال جهت پاداش و کمک به جانبازان سرباز (آنهایی که درسپاه پاسداران هستند و ماهیانه حقوقی  تحت عنوان معیشت دریافت می کنند) اختصاص داده که کمک خوبی  به آنها است.
وی با تاکید بر این موضوع که دولت بنا دارد در سایر کارها نیز همین گونه عمل کند تا بخشی از مشکلات را حل کند خاطرنشان کرد:ما امیدواریم که دولت در راستای بحث حق و حقوق رزمندگان معسر که هنوز در مجلس تعیین تکلیف نشده است به عنوان یک دغدغه و یک ضرورت اقدام کند .
وی با اشاره به برخی مصوبات در خصوص ایثارگران تصریح کرد:تصویب برخی مصوبات از جمله اعطای 100 هزار وام مسکن، یک حرکت بسیار خوب و انقلابی از سوی مجلس و دولت بود.
دکترحسینی در خصوص پشتوانه مالی و اجرایی مصوبات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:ما هم همین بحث را داریم چرا که سال گذشته نیز این مورد تصویب شد اما متاسفانه تاکنون فقط برای 39 هزار نفر از ایثارگران پرونده تشکیل و قرار شد که مشکل وام شان حل شود..
وی در توضیح این مشکل با انتقاد از برخی بانک های دولتی تاکید کرد: مشکل اصلی مدیران عامل برخی از بانک های دولتی است اگر چه دولت و مجلس ، بانک مرکزی را موظف کرده است تا نسبت به تخصیص وام ایثارگران اقدام کند ،اما نه تنها مشکل برطرف نشده بلکه بیشترین آسیبی که به آنها رسیده توسط بانک صادرات و بانک سپه بوده است چرا که اکثر مدیران عامل بانک ها نسبت به این دستور دولت قصور کرده و موج نارضایتی را بدرمیان ایثارگران بوجود آورده اند.
وی در پایان متذکر شد:امیدوارم که رئیس جمهور ، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی نسبت به رفع این معضل و موج نارضایتی در بین خانواده بزرگ ایثارگران اقدام و به درستی آن را مدیریت کنند.
گفتنی است دکتر حسینی نماینده مردم قصرشیرین در جلسه علنی به وزیر اقتصاد درباره علت عدم پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران از سوی بانک‌های عامل تذکر داد که این تذکر از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

فاش نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید