رضایی ابوالقاسم

  13915929424 شهید: ابو القاسم رضایی

فرزند: گرگعلی

تاریخ تولد: 1340

محل تولد : خشت    

تاریخ شهادت :  26/1/1365

محل شهادت : زبیدات

محل دفن: کازرون امام زاده علی خشت                                       

 

شهدا در قهقهه مستانشان و در شادی و در وصولشان عند ربهم یرزقون اند . 

«  امام خمینی (ره)  »

 

              تو می آیی پر و بالت شکسته                  

  نگاهت از تن دنیا گسسته

             تو می آیی همین امروز و فردا                   

ز داغت آسمان در خون نشسته

 

زندگینامه شهید:

شهید ابوالقاسم رضایی در دهم اردیبهشت ماه سال 1340 در شهر خشت در خانواده ای مذهبی و فقیر دیده به جهان گشود ، فقر مالی حاکم بر خانواده وجودش را آهنین ساخته و آماده مقابله با مشکلات آتی کرده بود . دوری از تنعم و ناز پروری از همان اوایل او را از دنیا وارسته نمود و توانسته با جدیت و تلاش و کوشش دوران تحصیل در ابتدایی و راهنمایی شهید ساجدی را با موفقیت پشت سر بگذارد . ولی زحمتهای طاقت فرسای پدر ، شهید را آرام نگذاشت و کمر همت را بست که دوشادوش پدر در تأمین معش خانواده بکوشد و 3 سال تمام گرمای طاقت فرسای بوشهر را به جان خرید و در پی تحصیل زندگی آبرو مندانه مجاهدت می کرد .

او که وجودش سراسر عشق و ایمان بود ، دعوت سربازی لشکر اسلام را لبیک گفت و مشتاقانه وظیفه مقدس پاسداری از اسلام را می پذیرد و در پادگان آموزشی کرمان شروع به آموزش می شود . 20 ماه تمام مخلصانه در خطه خونرگ کردستان به مبارزه با منافقین می پردازد . خستگی ناپذیری شهید مصاق این شعر پیر هرات است :

 

نی ا زتو حیات جاودان می خواهم         

نی عیش و تنعم جهان می خواهم

نی راحت دل و کام جان می خواهم     

  هر آنچه رضای توست آن می خواهم

 

شهید عزیز برای آخرین وداع در اسفند سال 1364 با پدر و مادر و نزدیکانش ملاقات نمود و آنها را به صبر و پایداری در راه دین سفارش کرد . از آنجا که خدای بزرگ اراده فرموده که خوبان امت صاحب زمان (عج) را با شهلدت گل چین نماید ، لا جرم وی از این قاعده مستثنی نبود . بعد از آنکه شهید با تک شهادت ضربه نهایی را در تاریخ 26/1/65 بر پیکر دشمن سفاک و رو سیاه وارد آورد و خون سرخش خاک موسیان را متبرک گردانید ، پیکر پاکش بدست دژخیمان کافر بعثی افتاد.

 

روحش شاد ، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 

13915929424

دیدگاهتان را بنویسید