Untitled-01
جستجو
Close this search box.

دیدار جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس با پدر شهید عباس اسلامی در کازرون

13931363 photoshohadayekazeroonهمزمان با فرا رسیدن بیست و هشتمین سالگرد فرمانده شهید عباس اسلامی جمعی از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور در منزل شهید، با پدر و خانواده آن شهید والامقام دیدار و یاد و خاطره دوست و همرزم خویش را گرامی داشتند.

 

 

 

شهدای کازرون، شهید عباس اسلامی در یکم فروردین ماه سال 1343 در شهرستان کازرون و در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. ایشان پس از گذرانیدن دوران دبستان و راهنمایی همزمان با آغاز انقلاب اسلامی وارد دبیرستان شهید بستانپور گردید. این شهید والامقام پس از پیروزی انقلاب وارد بسیج و پس از مدتی با عضویت در سپاه پاسداران لباس سبز و مقدس سپاه پاسداران را به تن کرد.

همرزمان شهید عباس اسلامی به رسم شب هایی که در جبهه حضور داشتند سوره واقعه را قرائت نمودند. پدر شهید وقتی می خواست قرآنی را که از روی آن سوره واقعه قرائت شده بود در جای خودش قرار دهد، با نگاهی عجیب به قرآن گفت: شما در بین این سه جلد قرآن، قرآنی را برداشتید که متعلق به عباس بود و بعد دست خط شهید را که در صفحه اول نوشته بود نشان داد.

در این دیدار صمیمی پدر شهید عباس اسلامی ضمن خوش آمد به دوستان و همسنگران فرزندش و تشکر وقدردانی از آنها، از اینکه با گذشت سال ها از دوران دفاع مقدس هنوز راه وروش شهدا را ادامه می دهند و دوستان خویش را فراموش نکرده اند ابراز رضایت و خوشحالی نمود.

پدر شهید اسلامی گفت: من راننده کامیون بودم و به همین دلیل چون زیاد عباس را نمی دیدم مرحومه مادرش عهده دار تربیت فرزندم بود. قبل از انقلاب من امام خمینی را نمی شناختم. یک روز دیدم عباس عکسی را در یک باند استرویو جاسازی کرد. وقتی نام صاحب عکس را جویا شدم عباس گفت این عکس امام خمینی است.

شب در عالم خواب دیدم امام به منزل مان آمد و ما بصورت حلقه دور ایشان نشستیم. بعد از انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی هنگامی که رزمندگان کازرونی در اولین روزهای آغازین جنگ می خواستند به سوسنگرد اعزام شوند، خودم عباس را به بسیج بردم و بدرقه اش کردم.

زمانی که عراق سوسنگرد را محاصره کرده بود جهت کسب خبر به بسیج رفتم اما هیچکس حقیقت را به من نگفت. شب در خواب دیدم کسی از پشت به شانه ام زد. برگشتم دیدم امام است. امام فرمود ناراحت نباش عباس سالم است و وقتی از خواب بیدار شدم دیگر هیچگونه ناراحتی نداشتم.

پاسدار شهید عباس اسلامی همزمان با تجاوز ارتش بعث عراق به ایران اسلامی به جبهه سوسنگرد اعزام گردید. ایشان با حضور در مناطق عملیاتی جنوب و عملیات آزادسازی سوسنگرد، درعملیات های رمضان، خیبر، بدر، والفجر هشت ، کربلای چهارو پنج در 13 اسفند ماه سال 65 در منطقه شلمچه هنگام انجام عملیات تکمیلی کربلای پنج به شهادت رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید