3 هزار اثر به هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار رسید

3 هزار اثر به هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار رسید
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در نشست خبری اختتامیه کنگره بین المللی شعر ایثار گفت: فراخوان این کنگره با استقبال بسیاری از علاقه‌مندان روبه رو شد و 3 هزار اثر به دبیرخانه این کنگره رسید.

3 هزار اثر به هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار رسید

 

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون، نشست خبری اختتامیه هشتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار امروز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه با حضور بیانی مدیرکل و زارعی معاون فرهنگی بنیاد شهدا و امور ایثارگران فارس در بنیاد فارس برگزار شد.

مدیرکل بنیاد شهدا و امور ایثارگران فارس در این نشست خبری گفت: هشتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار در سه بخش اصلی، بین‌الملل و ویژه و 5 قالب «کلاسیک، نو و نیمایی، سرود ترانه و تصنیف، شعر کودک و نوجوان، منظومه» و با 9 موضوع در زبان‏‌های فارسی، عربی و انگلیسی از آذر 1402 در شیراز آغاز به کار کرد.

ابراهیم بیانی در ادامه افزود: در این کنگره 939 شاعر در سه بخش شرکت کردند و 3 هزار قطعه شعر به دبیرخانه کنگره رسید.

بیانی با اشاره به اینکه 167 نفر از شرکت کنندگان در این کنگره از خانواده ایثارگران بودند و از آن بین 5 نفر حائز رتبه برتر شدند تصریح کرد: 29 استان در کنگره شعر ایثار شرکت کردند و استان‌های فارس و خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مشارکت را داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: پالایش مقدماتی آثار ارسالی به دبیرخانه کنگره از یکم بهمن ماه آغاز شد؛ در این پالایش آثار تکراری یا خارج از موضوع های ارائه شده حذف شدند و 2 هزار و 45 شعر به داوری نهایی راه یافت که در مجموع 28 نفر از شرکت کنندگان حائز رتبه برتر شدند.

مدیرکل بنیاد شهدا و امور ایثارگران فارس با عنوان اینکه شب شعر شهدای غزه با حضور شاعران بین‌المللی از کشورهای «ترکیه، لبنان، عراق، سوریه، هند و نپال» و 5 پیش کنگره در شهرستانهای «جهرم، فسا، آباده، کازرون، استهبان» برگزار شد تصریح کرد: اختتامیه هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار 28 بهمن ماه ساعت 9 صبح در تالار همایش‌های بین‌المللی شورای اسلامی شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید