پیکرهای 121 شهید تازه تفحص شده در «ایام فاطمیه» به خاک سپرده می شود

1393 07فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای 121 شهید تازه تفحص شده در «ایام فاطمیه» به خاک سپرده می شود.

 

 

شهدای کازرون، سردار«سیدمحمد باقرزاده» با بیان اینکه پیکرهای 121 شهید دوران دفاع مقدس در جستجوهایی که در یک ماه گذشته در مناطق عملیاتی فاو، ابوفلوس، نهر کتیبان، مجنون، شرق دجله، العماره و زبیدات عراق انجام شد, کشف شده است، گفت: در برابر 121 پیکر شهیدی که پیدا کردیم 731 جسد عراقی در این مناطق کشف شد. همچنین 16 جسد عراقی در کشور کشف که به عراق تحویل داده شد.

فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به جلسه برگزار شده با محمد بیاتی وزیر حقوق انسان عراق گفت: برای توسعه عملیات تفحص مناطق جدیدی از جمله ام الرصاص و زبیدات به طرح اضافه شدند.

وی اضافه کرد: عملیات توسعه در کردستان عراق هم گسترش پیدا کرده و در مناطق کلار، کفری و جبل مروارید در حال فعالیت هستیم.

سردار باقر زاده با بیان اینکه هنوز به اطلاعات نقطه ای رزمندگان از محل شهادت شهدای مفقود الاثر دست نیافته ایم عنوان کرد: اگر فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس درباره محل شهادت هم رزمان خود اطلاع دارند با مراجعه به کمیته جستجوی مفقودین در استان های خود، بنیاد حفظ آثار و یا امور ایثارگران نیروی انتظامی و سپاه پاسداران این اطلاعات را در اختیار ما بگذارند تا جست و جو به صورت دقیق تر ادامه پیدا کند.

وی درباره زمان تشییع و شناسایی پیکرهای مطهر شهدا، افزود:: پس از انتقال پیکرهای مطهر به تهران کار شناسایی انجام می شود و امیدواریم قبل از فرا رسیدن ایام فاطمیه اول، پیکرهای مطهر شناسایی و به خاک سپرده شود.

فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این پرسش که وجود اشرار گروهک تروریستی داعش در عراق خللی در روند تفحص ایجاده کرده است یا خیر، تصریح کرد: با حضور ارتش عراق و آمادگی نیروهای مسلح کشور مرزهای ما در امنیت کامل به سر می برند و خللی در روند تفحص ایجاد نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید