گزینه روی میز ما فرهنگ حسینی و مکتب شهید است

1393514656رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: گزینه های روی میز ما فرهنگ حسینی، ابوالفضل (ع) و مکتب شهید است که دشمنان در مقابلش هشت سال جنگیدند و به موفقیت نرسیدند.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی روز شنبه در مراسم تجلیل از 60 شهید سازمان تامین اجتماعی افزود: دشمنان ما نمی فهمند که ما چه چیزهای ارزشمندی داریم و کسانی که تهدید می کنند روی میزشان سوژه جنگ و نظامی دارند؛ ما می گوییم تند نروید که ما روی میزمان مکتب شهید داریم.

وی با بیان اینکه ما مکتبی داریم که در این مکتب حسین بن علی (ع) پرورش یافت، ادامه داد: تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد ما پیروز هستیم.

شهیدی خاطرنشان کرد: واژه شهید در بین مردم و در همه گروه های جوامع بشری چه اسلامی و غیر اسلام واژه محترم و بسیار ارزشی است و این واژه به خودی خود معنا نداشته و ندارد جز اینکه معنایش از شهید کسب شده است.

معاون رئیس جمهوری گفت: نهایت ایثار این است که انسان جانش را در دست گرفته است و در راه دین، امام، رهبر و اعتقادش تقدیم می کند؛ شهدا رفتند تا امروز فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه معنی پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت همان فرهنگ امام حسین (ع) است و باید بکوشیم این فرهنگ بماند و نگذاریم فراموش نشود.
شهیدی با بیان اینکه نباید شهدا فراموش شوند، تاکید کرد: شما خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان باید تلاش کنید این فرهنگ حفظ شود و اگر می خواهیم سعادت داشته باشیم و انقلاب روز به روز رشد کند باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی به روز 22 اسفند و نامگذاری آن به نام روز شهید با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: ما در مجموع 230 هزار شهید در کشور داریم که تامین اجتماعی 60 شهید تقدیم انقلاب کرد و 98 آزاده و 2 هزار و 800 جانباز دارد.

شهیدی با بیان اینکه آمار خانواده های شاهد و ایثارگر سازمان تامین اجتماعی بالاست، افزود: ما آمار فعالیت ها در بنیاد شهید را بررسی می کنیم و امروز اعلام می شود که تامین اجتماعی در ارائه خدمت به خانواده های ایثارگران و شهدا موفق بوده و نمره خوبی آورده است و امیدواریم در آینده نیز همچنان موفق باشد.

به گفته رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران ، شمار خانواده های پنج شهید، 41 خانواده، چهار شهید 106 خانواده، سه شهید 639 و 2 شهید 8 هزار و 233 خانواده در کشور داریم.

وی با بیان اینکه در بین خانواده های شهدا یک هزار و 700 استاد دانشگاه و اعضای هیات علمی و 162 هزار دانشجو وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما هر چه داریم از شهدا داریم و خون شهدا بوده که کشور را به این حد رسانده است.

مراسم تجلیل از 60 خانواده شهید سازمان تامین اجتماعی امروز شنبه به مناسبت روز شهید با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی، رئیس بنیاد شهید، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در تهران برگزار شد.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید