کدام بیماری‌ها اصلی‌ترین علل فوت جانبازان محسوب می‌شوند؟

13935114 photoshohadayekazeroon 1رئیس مرکز گروه‌های خاص بنیاد شهید و امور ایثارگران در سمینار معاونین بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور از بیماری‌هایی که به عنوان اصلی ترین علل فوت جانبازان هشت سال دفاع مقدس محسوب می‌شود و نیاز به بررسی‌های دقیق تر دارد، سخن گفت.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، بیست و یکمین سمینار معاونین بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور از روز شنبه 28 آذرماه 94 به مدت دو روز برگزار شد. کریمی رئیس مرکز گروه‌های خاص بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سمینار در بیان عملکرد مرکز گروه‌های خاص این مرکز گفت: ارتباط با انجمن‌های مشورتی، تشکل‌ها و جانبازان، تحقیق، پژوهش و آموزش، برگزاری دوره‌های آموزشی بازآموزی، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، مشارکت در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی خدمات شرکت «متد» از جمله فعالیت‌های این مرکز به شمار می‌آید.

وی افزود: غربالگری سرطان دستگاه گوارش، پایش سلامت جانبازان با ضایعه مغزی و طرح توان‌بخشی جانبازان قطع عضو از ناحیه «ترانس فمورال با استئواینتگریشن» از طرح‌های جدید این مرکز به شمار می‌آیند.بررسی علل درگذشت جانبازان نشان می‌دهد بیماری‌های دستگاه گوارش ناشی از جانبازی و مصدومیت جنگی از جمله اصلی‌ترین علل فوت جانبازان محسوب می‌شود که این مورد نیازمند انجام بررسی‌های دقیق و بیشتری است.

تسنیم

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید