چند هزار فرزند ایثارگر در نویت اشتغال قرار دارند؟

139351457معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید کشور گفت: 65 هزار نفر از فرزندان ایثارگر در نوبت ایجاد شغل هستند.

 

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، منصور میرمرادی در نشستی با استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود:تا پایان برنامه ششم توسعه 25 درصد از این افراد در مراکز دولتی و بخشی دیگر در مشاغل خصوصی جذب خواهند شد.

وی با اشاره به تامین مسکن ایثارگران بیان کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای این کار براساس استانهایی که جمعیت بیش از یک میلیون نفر دارند 85 میلیون تومان و استان‌هایی که زیر یک میلیون نفر جمعیت دارند 75 میلیون تومان درنظر گرفته شده است اما سهمیه ابلاغی بانک مرکزی به بانک‌ها با توجه به اوضاع اقتصادی کشور به میزان لازم جذب نمی‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید کشور اظهار کرد: در سال جاری تأمین مسکن 100 هزار نفر در نظر گرفته شده که با توجه به مشکلات فراوان بانکی تاکنون 30 درصد از این مبلغ برای تأمین مسکن ایثارگران جذب شده است.

میرمرادی با اشاره به اینکه توجه به استان‌های کمتر برخوردار جزو برنامه بنیاد شهید کشور است، خاطرنشان کرد: سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمک به این استان برای ایجاد مراکز توانبخشی در راستای توجه به مناطق محروم است همچنین تلاش می‌شود تا پایان سال 96 تمام پروژه‌های توانبخشی بنیاد شهید در سطح کشور به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: مرکز توانبخشی بسیاری از استاهای کشور به بهره‌برداری رسیده است اما پیشرفت مرکز توانبخشی در این استان 12درصد بوده که با توجه به محدودیت‌های استان در تأمین منابع مالی بیشتر هزینه آن توسط سازمان بنیاد شهید پرداخت خواهد شد.

میرمرادی اضافه کرد: برای ایجاد مرکز توانبخشی در این استان مجموعه استان 700 میلیون تومان و این سازمان دو میلیارد تومان را اختصاص خواهد داد که ساخت مرکز توانبخشی استان ظرف دو روز آینده آغاز و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 95 فاز اول این مجتمع به بهره‌برداری برسد.

ایسنا

 

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید