پیکر پاک 76 شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه وارد میهن اسلامی شد

1393 7پیکرهای پاک 76 شهید تازه تفحص دوران دفاع مقدس در خاک عراق، صبح دوشنبه از طریق مرز بین المللی شلمچه وارد میهن اسلامی شدند.

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، آیین استقبال از شهیدان تازه تفحص شده با حضور جمعی از مقام های لشکری و کشوری، نیروهای مسلح، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم در مرز شلمچه برگزار شد.

استقبال رسمی از این پیکرهای مطهر به عهده یگان تشریفات پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خرمشهر بود.

مسوول تفحص شهدای ایران در عراق گفت: این شهدا در منطقه عملیاتی فاو، شلمچه، مجنون، شرق و غرب دجله و زبیدات در عراق و در عملیات های والفجر 8، خیبر، محرم، والفجر 1، بدر، رمضان و کربلای 5 به درجه شهادت نایل آمده بودند.

سرهنگ حسین عشقی افزود: پیکر پاک این شهیدان در بیست و دومین مرحله تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق کشف شده است.

وی بیان کرد: آیین استقبال از این شهدا، ساعت 18 بعد از ظهر دوشنبه با حضور مردم شهید پرور رامشیر در جنوب خوزستان از میدان امام حسین(ع) به سمت مسجد امام خمینی (ره) این شهر برگزار و آیین شبی با شهدا نیز پس از اقامه نماز مغرب و عشا در کنار پیکر پاک این شهدا در مسجد امام خمینی(ره) رامشیر برگزار می شود.

سرهنگ عشقی گفت: این شهدا پس از بدرقه مردم رامشیر و انتقال به پادگان شهید محمود وند اهواز، برای انجام آزمایش D.N.A به تهران منتقل می شوند.

مرز بین المللی شلمچه در غرب خرمشهر و در جنوب غربی خوزستان واقع است.

 

دیدگاهتان را بنویسید