پیکر مطهر 34 شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه وارد کشور می شود.

شهدای تازه تفحص شده ، تفحص شهدا ، استقبال از شهدا ، شهدای گمنام ، شهدای مفقودالاثر ، شلمچه
آیین استقبال از پیکر‌های ۳۴ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در مرز شلمچه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون، آیین استقبال از پیکر‌های ۳۴ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس دوشنبه ۳۰ بهمن در مرز شلمچه برگزار می‌شود. در این مراسم مردم شهر‌های آبادان و خرمشهر و زائران راهیان نور از پیکر‌های مطهر شهدا استقبال خواهند کرد.

 

این شهدای گرانقدر مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، ۱ و ۶، خیبر و بدر، کربلای ۴ و ۸ و تک دشمن در منطقه زبیدات است. این پیکر‌های مطهر در طول عملیات تفحص ماه‌های اخیر گروه‌های تفحص پیکر شهدا در مناطق عملیاتی ایران و عراق کشف شده‌اند که پس از انتقال به ایران و انجام آزمایش‌های دی‌ان‌ای در مناسبت‌های مذهبی تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

 

با گذشت ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ هزار پیکر شهید همچنان مفقودالاثر هستند که گروه‌های تفحص شهدا در این سال‌ها با جست‌وجو در مناطق عملیاتی ایران و عراق به دنبال یافتن بقایایی از این شهدا بوده و هر چند وقت یک‌بار خبری مبنی بر کشف پیکر شهیدی به گوش می‌رسد.

 

همچنین در سال‌های اخیر مراسم تشییع سراسری شهدا در مناسبت‌های مختلف از جمله سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود. پیکر شهدای گمنام اکنون در دو هزار و ۳۰۶ نقطه از کشور به خاک سپرده شده که این مناطق، زیارتگاه عاشقان شهداست.

 

منبع: دفاع پرس

 

لینک کوتاه خبر: https://1100shahid.ir/h181

دیدگاهتان را بنویسید