پیکرهای مطهر 80 شهید تازه تفحص شده وارد خاک میهن اسلامی شد

13930723000003 PhotoAپیکرهای مطهر 80 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق مرز بین المللی شلمچه وارد خاک کشور شد.

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، پیکرهای مطهر این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در مناطق عملیاتی فاو، شرق دجله و زبیدات در کشور عراق و عملیات های والفجر1، خیبر و بدر و حین تک دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.
پیکرهای این شهدا در بیست و سومین مرحله تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق تفحص شده است.
آیین استقبال از این شهدای بزرگوار، با حضور مقامات لشکری و کشوری، جمعی از نیروهای مسلح، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم در مرز شلمچه برگزار شد.
همچنین در این آیین، اجساد 21 سرباز عراقی از مرز شلمچه به عراق تبادل شد.
به گفته سرهنگ حسین عشقی مسئول تفحص شهدای ایران در عراق، این شهدا پس از ورود به کشور، بعدازظهر امروز چهارشنبه با حضور مردم در شهرستان هویزه مورد استقبال قرار گرفته و آیین شبی با شهدا نیز پس از اقامه نماز مغرب و عشا در کنار پیکرهای پاک این شهدا برگزار می شود.
کاروان شهدا پس از بدرقه مردم هویزه به پادگان شهید محمودوند اهواز منتقل و سپس برای انجام آزمایش ها به تهران منتقل می شوند.
این آخرین تفحص است که در دو محور جنوب و شمال عراق انجام شد.
مرز بین المللی شلمچه از مبادی تردد ایران و عراق می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید