Untitled-01
جستجو
Close this search box.

پایان انتظار 29 ساله

1393 07شهیدان غلامرضا آخوندی و علیرضا رحمانی دو شهید گلگون کفن رفسنجان که جزو 175 شهید غواص عملیات کربلای 4 در سال 65 هستند، روز شنبه 17 مردادماه به آغوش خانواده بازمی گردند و انتظار برای این خانواده ها پس از 29 سال به سر می رسد.

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، انتظار واژه غریبی است؛ این موضوع را مادرانی که فرزندشان یک ساعت دیر به منزل برگردد، خوب می فهمند؛ حال تصور کنید احوال مادران و خانواده شهیدی را که 29 سال چشم انتظار جگرگوشه شان بودند.
این انتظار برای خانواده های آخوندی و رحمانی در رفسنجان روزهای پایانی خود را طی می کند و قرار است در روز شنبه 17 مرداد ماه جاری این شهیدان به خانه بازگردند و درد و رنج سالها انتظار خانواده شان را درمان کنند.
مادران و پدرانی که ناله هایشان بوی انتظار می دهد و سالهاست که هر روز صبح در کنار درب حیاط خانه می ایستادند و به داخل کوچه چشم می دوختند به این امید شاید فرزندشان از راه برسد.
یکی از این دو شهید علیرضا رحمانی فرزند رضا است و مادرش اصالتا اهل رفسنجان و پدرش اهل بردسیر است؛ اقوام این شهید در بردسیر زندگی می کنند و مادر و خواهران وی در شهر رفسنجان زندگی می کنند و با حصول رضایت برای تدفین پیکر این شهید بزرگوار در گلزار شهدای رفسنجان، این شهید در رفسنجان به خاک سپرده خواهد شد.
شهید غلامرضا آخوندی نیز از شهدای غواص است و زمانی که مفقودالاثر شد 29 ساله بود؛ اکنون که به آغوش پر مهر خانواده و همشهریانش باز می گردد 29 سال از زمان مفقودشدن و شهادتش می گذرد.
وی در لشکر 41 ثارا… فعالیت می کرد یکی از دوستان این شهید نقل می کند که شهید آخوندی چهره ای آرام و معصوم داشت و جوانی فوق العاده شجاع، مهربان و بی باک بود و از روحیه معنوی برخوردار بود .
وی ادامه داد: شهید آخوندی کم حرف می زد ولی وقتی سخن می گفت سخنانی تأثیرگذار می زد.
شهید غلامرضا آخوندی مدرک لیسانس اقتصاد را از یکی از دانشگاه های تهران گرفت و وقتی راهی جبهه نبرد شد در آنجا تصمیم گرفته بود در جهت پیروزی اسلام و ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکند.
همرزم این شهید می گوید: شبها را تا پاسی از شب در چادر به بحث های دینی و عرفانی می پرداخت و هیچگاه نماز شب وی در دوران جنگ ترک نمی شد و برای راز و نیاز با خدای خود به بیرون از چادر می رفت و در خلوت چنان غرق گفتگو با معبود می شد که گویا از تمامی دنیا فارغ شده و تنها یک هدف آن هم رسیدن به معبود دارد.
این همرزم شهید آخوندی گفت: شهید غلامرضا آخوندی در مقام فرمانده یکی از گروه های گردان 410 غواصی بود اما با بچه های گردان مهربانانه برخورد می کرد و خود را بالاتر از بچه های رزم نمی دید.
عملیات کربلای 4 که در سال 65 انجام شد، یکی از سخت ترین عملیات آبی و خاکی بود.

** مراسم استقبال از شهدای غواص در رفسنجان
10 شهید غواص قرار است عصر روز جمعه 16 مرداد ماه از محور تهران وارد شهرستان انار شوند و مورد استقبال قرار گیرند و فردای آن روز یعنی شنبه 17 مرداد ماه به رفسنجان اعزام می شوند.
امام جمعه رفسنجان در جلسه هماهنگی برگزاری آیین استقبال و وداع با شهدای غواص در رفسنجان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: شهدا زنده اند و حضور آنها پس از 29 سال از شهادتشان، شهرستان رفسنجان را عطرآگین خواهد کرد.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور با اشاره به شناسایی شهید شیخ شجاع که جزو شهدای غواص است و روحانی مخلص شهرستان رفسنجان بود، افزود: شهدا برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را در دست گرفتند و عاشقانه به سوی خداوند پرواز کردند لذا همگی ما در برابر این امر باید سهیم باشیم و مراسم استقبال را به بهترین نحو اجرا کنیم تا تمامی افراد از همه اقشار از وجود نازنین این شهدای گرانقدر بهره لازم را ببرند.
فرماندار رفسنجان هم در این جلسه گفت : 21 شهید غواص، جزو شهدای استان کرمان هستند و در شهرستانهای رفسنجان، بم، زرند، شهربابک و کرمان تشییع خواهند شد که 10 شهید ارجمند از محور تهران وارد انار و از انجا وارد شهرستان رفسنجان خواهند شد.
حمید ملانوری افزود : این 10 شهید در ساعت 9 صبح روزشنبه 17 مرداد ماه تقسیم خواهند شد و 5 تن از مسیر جوادیه فلاح، بهرمان، صفائیه، اسماعیل آباد و 5 تن دیگر نیز از مسیر بیاض، شریف آباد کشکوئیه، کشکوئیه ، هرمزدآباد و لاهیجان مورد استقبال مردم و اهالی بخشهای نوق و کشکوئیه قرار می گیرند تا همگان و علاق مندان به ناجیان اسلام عرض ارادت خود را نشان دهند.
وی تصریح کرد : این 10 شهید بزرگوار در ساعت 17 عصر شنبه در میدان شهید امینی به هم خواهند رسید تا تشییع و آیین استقبال رسمی از این شهدا در حسینیه ثارا… این شهرستان برگزار گردد.
وی خاطرنشان کرد : پس از اقامه نماز مغرب و عشا در این مکان مراسم اصلی و نوحه سرایی و مرثیه خوانی برگزار خواهد شد.
فرماندار رفسنجان گفت: تمامی نیروهای اورژانس، نیروی انتظامی، آتش نشانی و هلال احمر در مسیر ها مستقر خواهند بود و ایستگاه های صلواتی نیز به همت شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان در مسیرها خدمات رسانی خواهند کرد.
مراسم وداع با شهدا به همت هیئت کربلا رفسنجان شب شهادت امام صادق (ع) با مداحی کربلایی مجتبی رمضانی در رفسنجان برگزار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید