نخستین نشست کارگروه ایثارگران برنامه ششم توسعه برگزار شد

1393 1100shahid.ir 7نخستین نشست کارگروه ایثارگران در تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

 

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، نخستین نشست کارگروه ایثارگران در تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور معاونین بنیاد و نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجلس شورای اسلامی در ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سردار محسن انصاری مأموریت و وظایف کارگروه ایثارگران و اولویت‌های حوزه ایثارگران در برنامه ششم توسعه را برشمرد و نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در شورای برنامه‌ریزی فرهنگ، هنر و ورزش، شورای سلامت، کارگروه بیمه، کارگروه توانمندسازی و کارگروه اشتغال و بیمه‌های اجتماعی را معرفی کرد.

پس از آن نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضمن تأکید بر تهیه پشتوانه عملیاتی که می‌تواند ضامن اجرایی شدن احکام مندرج در برنامه 5 ساله باشد بر مطالعات تطبیقی و تعیین شاخص‌های لازم تأکید کرد.

در ادامه جلسه نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا پیرامون چگونگی تبدیل احکام برنامه پنجم به احکام دائمی و این‌که احکام مربوط به برنامه ششم، برنامه‌ای با اهداف کمی بوده و باید زمان‌بندی لازم را داشته باشد و همچنین احکام حوزه ایثارگران در برنامه ششم توسعه در چارچوب سیاست‌های کلی حوزه ایثار و شهادت، بند 47 سیاست‌های کلی برنامه ششم و اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سند راهبردی رزمندگان و سایر اسناد بالادستی توضیحاتی ارائه دادند.

پس از بحث و بررسی مقرر شد جلسات به طور مرتب و هفتگی تشکیل و در جلسه آینده شناخت وضع موجود توسط دبیرخانه تهیه و ارائه شده و احکام دائمی نیز به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال شود.

«حجت الاسلام سید حسن مؤذنی» به عنوان نماینده بنیاد در «شورای برنامه ریزی فرهنگ، هنر و ورزش»، «عبدالرضا عباسپور» به عنوان نماینده بنیاد در «شورای سلامت» و «کارگروه بیمه» و «مهدی ایزدی» به عنوان نماینده بنیاد در «کارگروه توانمندسازی» و «کارگروه اشتغال و بیمه‌های اجتماعی» معرفی شدند.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید