ناگفته‌های زندگی حاج قاسم در پاییز پنجاه سالگی

ناگفته‌های زندگی حاج قاسم در پاییز پنجاه سالگی
فیلم مستند «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام زاده روایتی از ناگفته‌های زندگی شهید قاسم سلیمانی سه شنبه ۵ دی ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.

ناگفته‌های زندگی حاج قاسم در پاییز پنجاه سالگی

 

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون، «پاییز پنجاه سالگی» روایتی از زندگی شهید قاسم سلیمانی از زبان سردار محمد جمالی، همرزمش است و با نگاهی به دوران حضور «حاج قاسم» در منطقه جنوب‌شرق کشور از مهمترین دوران فعالیت ایشان تولیده شده است.

 

سردار محمد جمالی، از فرماندهان لشکر ۴۱ ثارا… همرزم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که سال ۱۳۹۲ در سوریه شهید شد، او به واسطه سال‌ها فعالیت در جنوب شرق کشور و ارتباط مستقیم «حاج قاسم» را به خوبی می‌شناسد. محسن اسلام زاده در این مستند نگاهی به فعالیت‌های شهید سلیمانی در سامان‌بخشی به منطقه جنوب‌شرق کشور در قالب طرح احرار دارد و سراغ واکاوی ابعاد ناگفته و کمتر دیده‌شده زندگی و شخصیت حاج قاسم سلیمانی رفته است.

 

«پاییز پنجاه سالگی» به تهیه کنندگی مهدی نقویان، تولید موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی و شبکه یک سیما در شانزدهمین جشنواره مستند «سینما حقیقت» رونمایی شد و جایزه «بهترین نویسنده گفتار متن» بخش جایزه ملی، تندیس نقره‌ای بخش شهید «آوینی» و همچنین تندیس بخش «سرباز وطن» را از این جشنواره گرفت.

 

این مستند به مناسبت سالگرد شهید قاسم سلیمانی در جدول پخش قرار گرفته و سه شنبه ۵ دی ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. تکرار آن هم روز بعد ساعت ۹ و جمعه ۸ دی ساعت ۱۶ خواهد بود.

 

منبع: دفاع پرس

 

دیدگاهتان را بنویسید