مظلومیت شهدا و قربانیان ترور در جامعه جهانی مطرح شود

13931048 photoنماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود حدود 17 هزار شهید ترور در کشور تأکید کرد: مظلومیت شهدا و قربانیان ترور در جامعه جهانی مطرح شود.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از «ایثار» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه‌شنبه 17 آذرماه در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم که در محل مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد، ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و شهادت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع)، گفت: از زمان حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره بر حضور و فعال بودن تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید داشتم و تلاش کردیم فعالیت تشکل‌ها شکل منسجم‌تر و هدفمندتری به خود بگیرد زیرا تشکل‌های شاهد و ایثارگر را اتاق فکر بنیاد می‌دانیم.
وی با اشاره به زمان صدر اسلام و مقایسه آن زمان با شرایط فعلی گفت: پیامبر اکرم (ص) با 3 گروه روبرو بودند، گروه اول ایمان آوردند و همراه ایشان شدند، گروه دوم در مقابل او ایستادند و در این بین گروه سومی بودند که در مقابل ایشان ادعای همراهی و دوستی داشتند و در مقابل دشمنان ایشان به مخالفت با اسلام می‌پرداختند و از این گروه سوم در قرآن کریم تحت عنوان منافقین یاد شده است.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد ادامه داد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز همین 3 گروه در کشور حضور داشتند. گروهی در کنار حضرت امام (ره) ایستادند و یاور ایشان بودند و امروز نیز همچنان در کنار مقام معظم رهبری هستند و در واقع مؤمنین به انقلاب اسلامی ایران هستند. گروه دوم همان‌هایی بودند که از روز نخست به مخالفت علنی با انقلاب اسلامی پرداختند و مواضع آن‌ها مشخص بود و همانند صدر اسلام گروه سومی نیز بودند که با اسم امام (ره) و اسلام، در واقع به جنگ با انقلاب اسلامی برخاستند که این گروه از گروه دوم خطرناک‌تر بودند زیرا در ظاهر خود را همراه نشان می‌دادند.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه گروه منافقین همواره پس از آشکار شدن چهره واقعی خود مجبور به مخالفت عیان می‌شوند، افزود: منافقین در کشور ما نیز پس از زمانی رو به انجام اقدامات تروریستی آوردند که برای کشور و انقلاب اسلامی ما بسیار گران تمام شد یعنی تنها در روز هفتم تیرماه سال 60، 72 تن از بهترین‌های کشور را به شهادت رساندند و در کشور ما حدود 17 هزار نفر از بهترین افراد و از اقشار مختلف قربانی ترور شده‌اند و منافقین تا امروز نیز کماکان مشغول توطئه بر علیه انقلاب اسلامی بوده‌اند و با تمام مخالفان کشورمان در جهان از جمله صدام در جنگ تحمیلی همراه شده‌اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به اعضای انجمن دفاع از قربانیان تروریسم گفت: انجمن شما در حال افشاگری جنایات منافقین و تروریست‌ها است و باید این جنایات با شیوه‌های مناسب در سطح بین‌المللی ارائه شوند تا چهره واقعی این گروه‌ها برای همه مشخص شود. شما باید بکوشید با تسلط بر شیوه‌های نوین و زبان‌های زنده دنیا مظلومیت شهدای ترور را در عرصه بین‌الملل مطرح کنید و قطعاً هم موفق خواهید بود زیرا بر حق هستید.
در ابتدای این دیدار علی عباس کمری رییس مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجمن دفاع از قربانیان تروریسم پرداخت و گفت: عمده فعالیت‌های این انجمن در عرصه بین‌المللی است و این انجمن دارای کرسی مشورتی در سازمان ملل است.
همچنین ایرج مرادی عضو هیئت‌مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بین‌المللی این انجمن پرداخت و گفت: این انجمن در بحث‌های دانشگاهی در سطح جهانی ورود پیدا کرده و در راستای انجام فعالیت‌های ضد تروریسم و معرفی قربانیان ترور در کشورمان، با رهبران مذهبی سایر کشورها ارتباط برقرار کرده است ضمن اینکه وضعیت و آلام روحی و روانی خانواده معظم شهدا و قربانیان ترور که در برخی موارد شاهد ترور عزیزان خود بوده‌اند را پیگیری می کند.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید