مراسم تكریم از پدران شهدا برگزار می شود

13931262 photoshohadayekazeroonمدیركل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مراسم تكریم پدران شهدا همزمان با 13 رجب، سالروز میلاد امام علی (ع) و روز پدر در گلزار شهدای سراسر كشور برگزار می شود.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون از اعلام روز سه شنبه بنیاد شهید، اسكندر یارنسب با بیان این مطلب افزود: این روز بستری مناسب برای تكریم مقام شهدای گرانقدر میهن اسلامی به عنوان پدران شهدا است كه در تربیت، تعالی، تكامل و عروج آن مردان آسمانی نقشی بی ‏بدیل و كم‏ نظیر ایفا كرده اند.

وی با بیان اینكه دستورالعمل اجرایی تكریم از پدران شهدا برای اجرا به تمام استان ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: ایجاد پیوند و ارتباط بین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از ایثارگران با مناسبت‏ های مذهبی و دینی، احیا، حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‏ گیری از ظرفیت فرهنگی این روز است.

یارنسب افزود: ایجاد بستر مناسب برای ورود فرزندان و یادگاران معظم شهدا برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره پدران آسمانی شهدا و نهادینه كردن فرهنگ قدرشناسی و سپاسگزاری از مقام والای پدر در جامعه از طریق فرزندان معظم شهدا از اهداف برگزای این مراسم به شمار می آیند.

وی گفت: استفاده از ظرفیت نهاد پدران آسمانی با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و محوریت بخشی به گلزار مطهر شهدا در اجرای برنامه پدران آسمانی به همراه ترویج فرهنگ قدردانی از مقام والای پدران شهدا به عنوان پدران معنوی آحاد جامعه و استمرار برنامه‏ های تكریم از خانواده‏ های معظم شهدا و ایثارگران همزمان با اجرای برنامه‏ های ابتكاری و تحولی، از جمله سیاست های اجرای این طرح است.
یارنسب بر محوریت گلزار شهدا در برگزاری مراسم تكریم از پدران آسمانی و پدران شهدا و تهیه محتوا و اجرای برنامه‏ ها مطابق با سیاست ها و دستورالعمل‏ های بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام استان ها تاكید كرد.

وی اضافه كرد: همكاری و تعامل با مجموعه فرزندان معظم شهدا در استان و اجرای برنامه‏ های مشترك با توجه به سیاست ها، خط و مشی و امكانات بنیاد با بهره‏ گیری از ظرفیت و توانایی جامعه شاهد و ایثارگر در تهیه محتوای برنامه‏ ها، تكریم پدران شهدا در مراسم مختلف و شناسایی و تقدیر از فرزندان شاهدی كه در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و اجتماعی خدمات و آثار فاخری داشته و آن را به پدران خود اهدا كرده اند باید در اجرای این برنامه مدنظر قرار بگیرد.

این مقام بنیاد شهید گفت: قرائت و تبیین زندگی‏ نامه، وصایا و خاطرات شهدا و هماهنگی برای حضور مردم به همراه خانواده های معظم شهدا بر مزار مطهر پدران گرانقدر شهدا، تبلیغات محیطی، گرافیكی و رسانه ‏ای در سطح شهر به منظور اطلاع‏ رسانی و حضور مردم در برنامه ‏ها، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی به مناسبت روز پدر،از جمله وظایف ادارات كل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‏ها در برگزاری مراسم تكریم پدران آسمانی است.

وی،‌ بهره‏ گیری از سامانه های مجازی و شبكه‏ های اجتماعی و هماهنگی برای حضور پدران و فرزندان شهدا در برنامه های فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای را از دیگر برنامه های این نهاد برای برگزاری مراسم تكریم پدران آسمانی عنوان كرد.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید