مدارس شاهد با هدف ارتقای توانمندی، رتبه‌بندی می‌شوند

مدارس شاهد با هدف ارتقای توانمندی، رتبه‌بندی می‌شوند

مدارس شاهد با هدف ارتقای توانمندی، رتبه‌بندی می‌شوندمشاور امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه‌بندی مدارس شاهد بر اساس طرح تعالی مدیریت آموزشگاهی انجام می‌شود، گفت: هدف از اجرای این طرح ارتقای توانمندی مدارس شاهد در کشور است.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از ایثار، محمدحسین کفراشی در خصوص اجرای طرح رتبه‌بندی مدارس شاهد در سراسر کشور، گفت: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی شاهد و طرح تعالی مدیریت آموزشگاهی که یکی از طرح‌های ارتقای توانمندی مدارس شاهد در کشور است، شاخص‌ها و ملاک‌های ویژه‌ای با توجه به اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های خاص مدارس شاهد، برای این مدارس در نظر گرفته شده است که رتبه بندی مدارس شاهد بر اساس این دستورالعمل در حال اجرا است.
مشاور امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور کارشناسان وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران، یک دستورالعمل به استان‌های سراسر کشور ارسال و ارزیابی مدارس شاهد از بهمن ماه آغاز شد که بر اساس این دستورالعمل مقرر شده است مدیران مدارس شاهد تفاهم نامه ای با کارشناسان شاهد مدارس در خصوص عمل به مقررات و شاخص‌هایی که از سوی وزارت آموزش و پرورش به عنوان وظایف اصلی مدارس تعریف شده است، امضا کنند.
وی با بیان اینکه این طرح، یک ارزیابی جدی و کامل از عملکرد مدارس شاهد در سراسر کشور است، اظهار داشت: در اجرای این طرح، خود ارزیابی توسط مدیران مدارس شاهد، ارزیابی از منطقه و استان و ارزیابی از طرف ستاد شاهد مرکزی وزارت خانه انجام می‌شود که میانگین این معدل‌ها، رتبه مدارس شاهد را مشخص می‌کند.
کفراشی افزود: در اجرای این طرح، تحت نظارت ستاد مرکزی و با همکاری مدیران مناطق از کارشناسان استان‌های مجاور نیز برای بررسی عملکرد هر یک از استان‌ها استفاده شده است که این نوع فعالیت، موجب تبادل تجربه میان استان‌ها و دقت بیشتر در ارزیابی عملکرد مدارس شاهد می‌شود. تاکنون نتایج ارزیابی عملکرد 27 استان تکمیل شده است و تا پایان آبان ماه جاری نیز پس از جمع بندی نتایج سایر استان‌ها، مدارس شاهد برتر شناسایی و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.
مشاور امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس شاهد پویا و همچنین مدارسی که دارای عملکرد ضعیف تری نسبت به سایر مدارس هستند نیز پس از پایان این طرح شناسایی شده و تغییرات لازم در راستای بهبود عملکرد آن‌ها صورت خواهد گرفت.
کفراشی در پایان با تأکید بر فعالیت‌های مثبت انجام شده در زمینه خدمات رسانی به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: طبق بررسی‌های دبیرخانه شورای مشاورین وزرا، وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی به جامعه شاهد و ایثارگر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید