مادر غواص شهید مسلم رسولی بی‌قرار تجدید دیدار 30 ساله

13934997 photoshohadayekazeroonمسلم رسولی یکی از 30 شهیدی است که پیکرش همراه شهدای دیگر از روزهای 15 تا 19 مرداد در استان مازندران تشییع می‌شود و یکی از هفت شهید غواصی است که هویتش معلوم شده است.

 

 

به گزارش سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، شهیدی که با وجود سختی زیاد و نداشتن پدر در آن سن و سال بسیار کم، با اجازه مادر خود پا به جبهه‌های جنگ می‌گذارد و در آنجا جاودانه می‌شود.

یکی از نکات جالبی که در مورد این شهید قابل ذکر است وجود مزاری با نام وی در گلزار شهدای فریدونکنار است.مزاری که خانواده وی در نبودش با سنگ‌قبرش عشق‌بازی می‌کردند و تنها چند روز دیگر صاحب این مکان ابدی، ساکن همین مزار می‌شود.

امروز روز عجیبی برای فریدونکنار بود، خبر تعیین هویت شهید به مادر چشم انتظارش پس از 29 سال، صحنه‌های جالبی را رقم زد، مادر نمی‌دانست چه بگوید، فقط شاکر خدا شد.

سخنان صدیقه طاهری مادر شهید مسلم زارعی غواص فریدونکناری در جمع خبرنگاران و مسئولان در فریدونکنار:

فرزندم تمایل زیادی به درس خواندن داشت و برای این کار زیاد تلاش کرد و در نهایت دیپلم خود را در کردستان گرفت. پس از گرفتن مدرک دیپلم،در دانشگاهی در کردستان پذیرفته شد اما من تمایلی برای حضور وی در آنجا نداشتم و به همین دلیل پس از درخواست من وی به فریدونکنار برگشت. حضورش در فریدونکنار زیاد به طول نیانجامید و دوباره به کردستان رفت.

نامه آخر او در جبهه را فراموش نمی‌کنم،در آن نامه نوشته بود این آخرین نامه‌ای است که برای شما می‌نویسم، به نظر می‌رسید از شهادتش آگاه شده بود.

مسلم علاقه‌ زیادی به مفقودالاثر شدن داشت. فکر نمی‌کردم فرزندم را به این شکل تحویل بگیرم اما زمانی که به جبهه می‌رفت او را به خدا سپردم.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید