قانون جامع ایثارگران از ابتدای امسال عملیاتی شد

1393524713معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: قانون جامع ایثارگران و اعطای 25درصد فوق العاده شغل به آنان از ابتدای امسال عملیاتی شد.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، معاون آموزش و پرورش «سید محمد بطحایی» شامگاه سه شنبه در جلسه تریبون آزاد سی و سومین اجلاس مدیران و رئیسان آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز با برقراری این قانون برای فرزندان شهدا و ایثارگران نیز موافقت کرد.

در این جلسه که وزیرآموزش و پرورش و معاونین آن نیز حضور داشتند، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر در پاسخ برخی مدیران ادارات کل بیان کرد: پست های با نام در ادارات آموزش و پرورش از نظر مقررات سازمان امور اداری و استخدامی در زمانی که تعدیل پست در ادارات رخ داد، امکان انتقال به فرد جدید را ندارند.

وی افزود: با تمام پیگیری های امور اداری وزارت آموزش و پرورش تاکنون نتوانسته ایم سازمان استخدامی را متقاعد کنیم که این پست های صاحب نام همانند سایر پست ها شوند و به جهت آنکه برخی از این پست ها حساس است و امکان جایگزینی آنها وجود ندارد و در صورت حذف با مشکل مواجه می شویم، امور اداری در جهت رفع حل مشکل آنها تلاش می کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تغییر شرایط بازنشستگی گفت: مدت آزمایشی قانون خدمات کشوری تمام شده و دولت باید لایحه جدیدی را ارائه کند بنابراین پیشنهاد مطرح شد که به دلیل وضعیت خطرناک صندوق های بازنشستگی به لحاظ نقدینگی شرایط بازنشستگی و پرداخت حقوق تغییر کند اما بعید است که این موضوع تا پایان دولت یازدهم به مجلس ارائه و تصویب شود.

وی در پاسخ به استفاده از نیروهای خدماتی در برخی امور مدارس اظهار کرد: از جهت نیروهای خدماتی در مدارس با مشکل جدی مواجه ایم اما در مدارسی که امکان استفاده از کمک های مردمی وجود دارد، در دستورالعمل مالی مدارس این امکان لحاظ شد تا از طریق عقد قرارداد با شرکت های معتبر و خرید خدمت از آنها و تامین هزینه های آن از محل منابع مدرسه و کمک های مردمی، این مشکل برطرف شود.

بطحائی ادامه داد: بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری از اول فروردین امسال برای نیروهای اداری اجرا می شود اما هنوز نیروهای توانمند در ادارات جذب نمی شوند، بنابراین در تلاش هستیم تا از طریق تلفیق دو مکانیزم شرایط را به گونه ای ایجاد کنیم که نیروهای توانمند را در ادارات حفظ کنیم .

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید