قاب عکسی با چهار شهید

041 170در تصویری که مشاهده می‌کنید چهار شهید از رزمندگان شهرستان کازرون در کنار یکدیگر قرار دارند. همگی آنها در حالی که زیر 25 سال سن داشته‌اند در عملیات‌های مختلف در طول هشت سال دفاع‌مقدس به شهادت رسید‌ه‌اند.

 

 

 

به گزارش سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، این عکس در پایگاه پنجم شکاری قبل از اجرای عملیات بدر که در آن گردان فجر لشکر 33 المهدی (عج) بخصوص رزمندگان کازرونی نیز نقش آفرین بوده‌اند از شهیدان: صفدر عاملی ، مهدی سلیمانی ، حجت دلپذیر و احد مسرور گرفته شده است.

سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون،  روایت مختصری از زندگی‌نامه شهدای حاضر در تصویر، به شرح زیر ارائه کرده است:

041

شهید صفدرعاملی

صفدر سال 1343 در کازرون متولد شد. در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه به عضویت گردان خط شکن فجر از لشکر 33 المهدی (عج) در آمد که پس از حضور در چند عملیات  در تاریخ 1363/12/25 و در عملیات بدر به شهادت رسید.

شهید مهدی سلیمانی

مهدی سال 1339 در شهر کازرون متولد شد. با آغاز جنگ او روانه جبهه های جنگ حق علیه باطل گردید. او نیز همچون دیگر دوستان جهت انجام خدمت به گردان فجر ملحق گردید. مهدی در عملیات هایی همچون : خیبر ، بدر، والفجر 8 کربلای چهار ، کربلای پنج شرکت نمود که سرانجام در تاریخ 1366/01/18 در حالی که فرماندهی یکی از گروهان های گردان فجر به عهده داشت در عملیات کربلای هشت به شهادت رسید.

شهید حجت دلپذیر

دلپذیر سال 1344 درشهرستان کازرون متولد شد و پس از مدت ها حضور در گردان فجر و شرکت در عملیات های مختلف در پنجم اردیبهشت سال 66 در عملیات کربلای ده به شهادت رسید.

شهید احد مسرور

احد سال 1344 در کازرون به دنیا آمد و هنگام تجاوز دشمن بعثی به خاک ایران اسلامی به جبهه اعزام گردید. او پس از سال ها حضور در گردان فجر در تاریخ 1363/12/25 در عملیات بدر بر اثر اثابت ده ها تیر به بدن، به شهادت رسید .

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید