Untitled-01
جستجو
Close this search box.

فداکاری ایثارگران قابل جبران نیست

1393514652معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فداکاری های خانواده های معظم شهدا و ایثارگران قابل جبران نیست و در بنیاد شهید تنها می توانیم سپاسگزار این عزیزان باشیم.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، مهدی ایزدی در مراسم صبحگاه مشترک بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) افزود: در آستانه 22 اسفند، سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز بزرگداشت شهدا قرار داریم، وقتی امام خمینی (ره) در 22 اسفند سال 1358 دستور تاسیس این نهاد را صادر کردند، بسیاری از افراد اهمیت چنین دستوری را درک نکردند؛ زیرا در آن زمان تنها 13 ماه از انقلاب گذشته بود و جمع شهدای انقلاب در حدود 2 هزار و 200 تن و حدود پنج تا 6 هزار جانباز نیز در کشور بسر می بردند.

ایزدی ادامه داد: در آن زمان هنوز جنگ شروع نشده بود و تشکیل چنین نهادی نشان از درایت بسیار بالای امام خمینی (ره) بود؛ فلسفه وجودی فرمان امام (ره) مبنی بر تشکیل بنیاد بر اساس ایثارگری بود؛ افراد بسیار زیادی در طول سال بر اثر حوادث مختلف جان خود را از دست می دهند؛ اما تفاوت آن با شهادت در این است که شهدا بر اساس خواست قلبی و در راستای اهداف و اعتقادات خود به استقبال خطر رفتند و جان خود را فدا کردند.

وی با اشاره به حمله عراق به کشورمان گفت: آنچه که در آن زمان کشور ما را با وجود تمام کمبودها و با دست خالی به پیروزی رساند، فرهنگ ایثار و شهادت طلبی بود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: کارکنان بنیاد شهید به بهترین انسان ها و ایثارگران و خانواده های شهدا خدمت می کنند.

ایزدی به همزمانی تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بسیج اشاره کرد و گفت: بنیاد و بسیج نهادهای انقلابی بودند که در دوره کوتاهی از یکدیگر شکل گرفتند و هر دو دارای یک منشأ مشترکند. بسیج حضور نوجوان 13 ساله و پیرمرد 80 ساله، مرد و زن، پیر و جوان و تمام اقشار در صحنه است و این تفکر مانند تفکر ایثار و شهادت از کربلا و عاشورا نشات می گیرد.

مراسم صبحگاه مشترک بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت روز بزرگداشت شهدا صبح امروز چهارشنبه با حضور سرهنگ فریبرز خزایی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از بسیجیان بنیاد در مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

ایرنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید