فارس میزبان 100شهید گمنام خواهد بود

1393 07فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: دهه آخر دی‌ماه مردم استان فارس میزبان حدود 100 شهید جاویدالاثر دوران دفاع مقدس خواهند بود.

 

 

 

به گزارش سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، سردار سرتیپ غلامحسین غیب‌پرور 17 دی‌ماه گفت: مراسم تشییع پیکرهای مطهر حدود 100 شهید گمنام، منحصرا در استان فارس و در روزهای 22 دی‌ماه تا اول بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

او توضیح داد: پیکرهای مطهر این شهدا که در تفحص‌های اخیر در مناطق عملیاتی جنوب به‌دست آمده‌اند، در دو روز آینده و از مرز شلمچه به ایران اسلامی وارد خواهند شد و پس از انتقال به شهرستان نورآباد ممسنی، از پادگان شهید مدنی در آن شهرستان، تقسیم و از مسیرهای سه‌گانه به سمت شیراز تشییع می‌شوند.

وی با بیان این‌که پیکر مطهر شهدا در مسیر حداقل در 60 نقطه استان توقف می‌کنند و برنامه‌های مختلف فرهنگی در این نقاط با حضور مردم برگزار خواهد شد، اظهار کرد: روز اول بهمن‌ماه، پیکر پاک این شهدا از مسیر دروازه قرآن، به شهر شیراز وارد خواهند شد و در این شهر نیز برنامه‌های متعدد و متنوعی را در ابعادی وسیع پیش‌بینی کرده‌ایم که اطلاع‌رسانی می‌شود.

او با بیان این‌که فرمانداران، ائمه جمعه و فرماندهان نواحی سپاه در هر شهرستان، براساس هماهنگی‌های انجام‌شده برای استقبال و تشییع شهدا برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: با توجه به ضرورت گرفتن آزمایش DNA پیکرهای مطهر شهدا پس از تشییع در فارس به تهران منتقل می‌شود و دوباره تعدادی از آنان برای تدفین در ایام فاطمیه، به فارس بازگردانده خواهند شد.

غیب‌پرور با بیان این‌که برنامه تشییع پیکر 100 شهید جاویدالاثر منحصرا در استان فارس اجرا می‌شود، ادامه داد: در سال‌های گذشته فارس شاهد دو رویداد بزرگ فرهنگی بوده که یکی از این رویدادها، سفر مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال 78 و دیگری برگزاری کنگره شهدا در سال 90 بود.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با تأکید بر این‌که سومین رویداد بزرگ فرهنگی این استان، حضور و تشییع پیکر پاک حدود 100 شهید جاویدالاثر خواهد بود، بیان کرد: با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات، تشییع پیکر شهدا آن هم در این بعد، تلنگری است به گروه‌های مختلف، بخصوص گروه‌های سیاسی و نامزدهایی که قصد ورود به صحنه انتخابات را دارند.

غیب‌پرور تأکید کرد: همه و بخصوص مسؤولان باید بدانیم که شهدا، چه امانت بزرگی را به‌دست‌مان سپرده‌اند، ما امانت‌داران خون مبارک چه والامقام‌هایی هستیم، این انقلاب و نظام اسلامی به چه قیمتی حاصل شده است.

او افزود: شهدای جاویدالاثر پس از حضور در شهرستان ممسنی، حدود چهار هزار کیلومتر مسیر را تشییع خواهند شد و این، یک رخداد بزرگ و فرصتی برای تجدید بیعت با شهدا و امام شهدا خواهد بود.

ایسنا

 

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید